• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bobko - специалист
Изпадна ми един винтоверт бош който е на 12v но няма батерия,имам батерия за бош но е 14.4v.Някой пробвал ли е дали става тази хватка 12 волтова машина с 14.4 волтова батерия на същтата марка? И ако става може ли да се използва продължително или да правя някой фокуси със съпротивления?
al4o - специалист
По спомен маи имаше едно зъбче на батерията дето пречи :? Забравил съм вече :sad:
hrpankov - специалист
..и винтоверт имаш, :roll: и батерия имаш :roll: пък питаш :? :?
bobko - специалист
Верта,още не е пристигнал :) Има опция да го върна,затова се допитвам дали ще може да го използвам с 14,4 волтова батерия на същата марка.Предполагам разлика от тези 2,4 волта не са кой знае колко много и мисля че ще работи,но все пак се допитвам до тези дето са пробвали вече.
Последна промяна от bobko на ср апр 08, 2015 5:17 pm, променено общо 1 път.
todortv - майстор
12V батерията, оригиналната NiCad или LiIon?
Ako e LiIon я смятай за 10,8V.
djjimmy66 - специалист
По принцип почти всички 12-волтови ел. мотори във винтовертите са предвидени да работят нормално на 14.4В. Вчера си купих от Конрад една китайска акумулаторна батерия 12В 1.3Ач за 9.98лв, разглобих старата умряла батерия на 12-волтовия ми стар, почти умрял Райдер - вътре са 10 бр. по 1.2В 1200мАч, махнах долните осем и вградих (с малко рязане и псуване :lol: ) новото китайче вътре в кутията, свързвайки го последователно с горните две оригинални. И ето ти 14.4 волта, а стария Райдер оживя отново и бачка като пушка! Мисля засега да го зареждам с оригиналното му зарядно, което е 15 волта, друг е въпроса дали ще е достатъчно, не знам, не съм зареждал още! Снощи за проба завих 8 видии с фабричния заряд без проблеми! Но колкото и да ме изкара - все файда, аз не съм занаятчия, ама все се налага да бутна нещо из къщи! Иначе 10 броя оригинални батерии 1.2В 1200мАч по 3.98лв - отива на 40лв - то по-добре да додам още някой лев и да си купя нов, нали?
petrov_belota - специалист
djjimmy66 написа:
По принцип почти всички 12-волтови ел. мотори във винтовертите са предвидени да работят нормално на 14.4В. Вчера си купих от Конрад една китайска акумулаторна батерия 12В 1.3Ач за 9.98лв, разглобих старата умряла батерия на 12-волтовия ми стар, почти умрял Райдер - вътре са 10 бр. по 1.2В 1200мАч, махнах долните осем и вградих (с малко рязане и псуване :lol: ) новото китайче вътре в кутията, свързвайки го последователно с горните две оригинални. И ето ти 14.4 волта, а стария Райдер оживя отново и бачка като пушка! Мисля засега да го зареждам с оригиналното му зарядно, което е 15 волта, друг е въпроса дали ще е достатъчно, не знам, не съм зареждал още! Снощи за проба завих 8 видии с фабричния заряд без проблеми! Но колкото и да ме изкара - все файда, аз не съм занаятчия, ама все се налага да бутна нещо из къщи! Иначе 10 броя оригинални батерии 1.2В 1200мАч по 3.98лв - отива на 40лв - то по-добре да додам още някой лев и да си купя нов, нали?
Аз съм пускал 12 волта мотор на 14.4 волта на винтоверт на макита иии колкото и малка да ти се вижда разликата от 2.4 волта при мен направо миришеше на изгоряло ...
ESPACE - майстор
Няма проблеми, само изрежи пластмасовия зъб от задната страна

Прикачен файл

Bosch Battery.jpg
bobko - специалист
Няма опасност да изгори ел.двигателчлето така ли?Правил ли си тази манипулация?
  • 1
  • 2

Тема "Винтоверт на 12 v с батерия 14.4 v възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: