Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте колеги,
Понеже отдавна се захванах с монтиране на led крушки, та дойде времето и на банята. Купих диодни лунички на 220в., монтирах ги и останах страшно доволен от резултата, но когато махнах последната от халогенките, LED-овете светнаха лекичко, примерно на около 10%. Тревожи ме това , че на практика те не изгасват никога. Почти съм сигурен че проблемът не е в инсталацията, защото това се проявява само в банята и тоалетната. Ключовете с които съм на тези помещения са от тези, които имат лед индикация дали са включени или не, мисля че луните хващат точно това напрежение, но все пак не съм сигурен , та затова се допитвам до вас.
Благодаря
al4o - специалист
Подобни мизерии стават и с някои от енергоспестяващите крушки.Махни глимката от някои ключ,и ще се разбере дали е от нея :)
MrMurdjo - майстор
Тъкмо ще има "дежурно осветление" :)
MrMurdjo написа:
Тъкмо ще има "дежурно осветление" :)
Да, и мен това си ме кефи, ама не знам дали е опасно. Трябва да пробвам да сменя ключа, но предположих , че някой се е сблъсквал с подобен случай...
piron45 - майстор
Проблема е точно от глимките в ключовете. Махаш индикацията на ключа и си готов с проблема.
moimoimoi - майстор
ключа фазата ли прекъсва?
piron45 написа:
Проблема е точно от глимките в ключовете. Махаш индикацията на ключа и си готов с проблема.
Е аз ги взех умишлено такива... опасно ли е ако ги оставя така? Консумацията не вярвам да е голяма, т.е. ме притеснява да не стане някакъв друг проблем, Примерно ако ме няма седмица или две и т.н.
moimoimoi написа:
ключа фазата ли прекъсва?
Да
kozl - майстор
silvergreen написа:
Ключовете с които съм на тези помещения са от тези, които имат лед индикация дали са включени или не
LED или глим лампа.
Аз купих един с LED да го разкостя от любопитство, обаче го затрих нейде.
Ключовете с глим лампа в изключено положение пропускат ток < 1милиамер, който се оказва достатъчен светодиодните крушки да светят слабо. Енергоспестяващите газоразрядни стават като стробоскоп - мигат.
Обаче ключа с индикатор LED нямам на представа какъв ток пропуска в положение изключено.

Тема "Ефект или дефект при LED лунички." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: