• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
Разклоняваш нулата при боилера с клема и единият проводник го слагаш на корпуса на бойлера. Другият в клема N на бойлера. Ключа при изградена двупроводна инсталация няма нищо общо със зануляването на бойлера
Lutchezar - майстор
Премери с мултицет или пробна лампа за всеки случай дали ключа не прекъсва и нулата. Вържи го тестово някъде преди да го сложиш в конзолата.
CYPER - специалист
чет авг 04, 2022 7:18 amkrasi92 написа:
Разклоняваш нулата при боилера с клема и единият проводник го слагаш на корпуса на бойлера. Другият в клема N на бойлера. Ключа при изградена двупроводна инсталация няма нищо общо със зануляването на бойлера
Благодаря. И ако може да задам един въпрос, за който сигурно ще ми се скарате, но не съм завършил електротехника.
Доколкото знам токът тече по верига, идва по фазовия кабел и заминава по нулата. Когато свържа корпуса на бойлера към нулата какво предотвратява токът да достигне до корпуса, след като той става част от веригата?
Моята логика ми казва, че токът търси пътят с най-малко съпротивление и съответно си "заминава" по основната нула. Но това означава ли, че по корпуса на бойлера няма никакво напрежение? Дори и 0.1 волт?
чет авг 04, 2022 10:15 amLutchezar написа:
Премери с мултицет или пробна лампа за всеки случай дали ключа не прекъсва и нулата. Вържи го тестово някъде преди да го сложиш в конзолата.
Играх си 20 минути да навържа всичко тестово и не я изключва. Дори ми се струва, че 2те нули май са механично свързани, тоест няма как да изключва връзката между тях.
kozl - майстор
пет авг 05, 2022 12:36 amCYPER написа:
Благодаря. И ако може да задам един въпрос, за който сигурно ще ми се скарате, но не съм завършил електротехника.
Доколкото знам токът тече по верига, идва по фазовия кабел и заминава по нулата. Когато свържа корпуса на бойлера към нулата какво предотвратява токът да достигне до корпуса, след като той става част от веригата?
Моята логика ми казва, че токът търси пътят с най-малко съпротивление и съответно си "заминава" по основната нула. Но това означава ли, че по корпуса на бойлера няма никакво напрежение? Дори и 0.1 волт?
Тока може да тече еднопосочно само когато е постоянен ток DC.
Този ток, за който пишеш е AC променлив ток и тече напред назад като движение на валяк :-D
На въпроса ти за напрежението ще отговоря с въпрос:
Къде го тражиш напрежението, м- какво и какво?
Мое би най-опасното напрежение в случая е напрежението м-у мокрите плочки в банята и нулата към зануления корпус на бойлера :?
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Зануляване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: