• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO - специалист
Щом е двупроводна инсталацията нулата не трябва да се прекъсва от бойлерното табло!
Нулата е директно от главното табло, през таблото на бойлера прекъсвам само фазата.
FM STEREO - специалист
вт юли 17, 2018 9:56 amEndor1530 написа:
Нулата е директно от главното табло, през таблото на бойлера прекъсвам само фазата.
Щом е така нямаш проблем.
misho_1 - помощник
Здравейте!
Правим една баня в стар блок който е с двупроводна инсталация. Инасталацията на банята се сменя изцяло, поради което за бойлера пуснах 3х4мм2 кабел. Правилно ли е заземителния проводник които отива в бойлера да го свържа към НУЛАТА ПРЕДИ КЛЮЧА, а след това в ключа да си прекъсна нулата и фазата?
sts - специалист
След като пускате от таблото нов трижилен кабел до бойлера
какви връзки ще правите в ключа.
Нали връзката е в таблото.
misho_1 - помощник
чет авг 06, 2020 5:28 pmsts написа:
След като пускате от таблото нов трижилен кабел до бойлера
какви връзки ще правите в ключа.
Нали връзката е в таблото.
Новата инсталация ще бъде само от ключа на бойлера до него.
sts - специалист
При тази информация свързването преди ключа е правилно.
mironcho - специалист
Не е ли по-добре в ключа да се прекъсва само фазата. Какво предимство носи прекъсването и на нулата?
tzetz009 - специалист
чет авг 06, 2020 10:08 pmmironcho написа:
Не е ли по-добре в ключа да се прекъсва само фазата. Какво предимство носи прекъсването и на нулата?
:? Да си призная и аз дълго време вярвах , че може да се размени фазата и нулата на един увреден ключ в бойлерно табло и всичко това да работи още десет(10)години , но не е така !!! Миналата година видях предостатъчно разстопено бойлерно табло Атра , което нямаше как да се комутира и не измислих начин как да функционира нормално за в бъдеще !!! Това са едни илюзии , от които аз КАТЕГОРИЧНО се отказвам ! Знам , че преди съм правил точно така , но впоследствие като няма полза за следващият електромонтажник всичко се обезсмисля !

:partyman: :partyman: :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Зануляване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: