Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sspoko - специалист
Здравейте имам следния проблем става въпрос за един 32инчов нео които от известно време започна да не се включва когато опитам да го включа от дистанционното диода които е на него започва да мига и така остава, проблема се оправя след неколкократно изключване и включване във мрежата. Занесох го на сервиз но там гадината си работеше както му е реда майстора естествено нищо не можа да каже като го прибрах в къщи пак започна старите номера, ДАйте някаква идея къде да търся проблема // ако има някакво значение към телевизора има включен приемник за HD от кабелния оператор, ДВД в скарт входа и още един HDMI в които включвам лаптопа понякога//
todortv - майстор
Майстора е виждал ТВ-то, а ние не! :?:
moimoimoi - майстор
подобен проблем имам и аз с лед телевизор самсунг, има тема по надолу ,та смених 2-3 кондензатора от общо 7-8 но подобрение нямаше,те самите кондензатори са на две групи-2-3 са в часта за лед подсветката а останалите 4-5 са в захранването.обаче вече е по топло/около26 градуса/ и напоследък не прави проблем.т.е. за мен проблема е в тези кондензатори дето не съм ги сменил,просто като е по топло не правят проблем

не си казал какъв ти е телевизора но проблема е сходен,ако когато си карал тв-то към сервиза е стоял повече време в колата на топло е възможно за това в сервиза да е тръгнал без проблем
FM STEREO - специалист
Никакви кондензатори на са причината за това,проблема е в захранващия блок,някой стабилизатор на напрежение не работи,и ако при теб напрежението е по ниско тв-то не иска да стартира. Виж колко пъти мига диода и занеси телевизора на сервиз и кажи на техниците колко пъти премигва диода,по броя на премигванията те ще локализират къде е проблема!
sspoko - специалист
проблема изчезна дано е за постоянно не знам дали това е била причината но след като изключих скарт връзката вече бачка без проблем
Здравейте,
И аз имам абсолютно същия проблем ... включва "когато си иска"... Не зная и аз какво да правя .... дайте идея, ако нещо се промени/реши.
abracadabra - специалист
Темата е стара, но и телевизор NEO LED 32 инча има същия проблем. Купих го втора ръке и една година си работеше. Един-два пъти така не се включваше и сменявах батериите на дистанционното, сега са чисто нови 1,6В. Чистих и дистанционното платката да не се е замърсило...-нищо. Спря да се включва. Дори и от копчетата.... Работи само това за захранването. Когато го пусна, и светне червено - нито с дистанционното, нито от бутоните отстрани не се включва. Имате ли идея какво му е? Аз го ползвам телевизора чрез декодер(ТВ не е с цифров тунер), и ми е само като монитор.
Моля, дайте мнения и съвети.
plamen6703 - майстор
Имам идея, проблема трябва да се търси вътре в телевизора от човек, който знае какво и как да търси.
Работата е свързана с измерване на напрежения, почваш от захранващият блок, смяна на електронни компоненти и т.н. За около половин час в сервиз ще ти решат проблема с телевизора и ремонта ще е от порядъка на 40-60лв. Има и вариант да го отвориш да го ръчкаш на сляпо, но това е само, ако си прежалил телевизора.
Успех! :partyman:
abracadabra - специалист
Благодаря,
аз още сутринта го свалих (на стена е). Ще го отворя поне да изчистя ако е прашен или каквото и да е там... Някъде четох че ако стои постоянно на стендбай можело при промяна в напрежението да се получава това... , или от много замърсяване и прегряване на кондензатори и т.н. Ако видя надут кондензатор дори бих се опитал да го сменя (правил съм го на монитор за компютър и стана). Ако е нещо друго ще го нося на майстор. То, аз го купих за 100лв. но, така съм го монтирал добре че не ми се сменява с друг(ако си купя нов) защото е на планки и дюбели..... (въпреки че има начин). Ако го отворя ще снимам и постна снимки.

П.П.
Нещо което научих(просто не се бях сетил а е логично, и реших да го споделя, ако има такива като мен все още тук...). Как да си провериш дали ти работи инфрачервения диод на дистанционното с цифровия фотоапарат на телефона например, натискаш срещу камерата и на дисплея ни светва червено ....
plamen6703 - майстор
Може /ако искаш/ да научиш още нещо, като задаваш въпроси примерно за телевизор /и не само/ да пишеш марка и модел. След това да споделиш какъв е дефекта и ако нещо си правил и установил в тази връзка да споделиш и него.
Така се увеличава вероятността някой да ти помогне с нещо конкретно :wink: !
Смяната на кондензатори понякога помага да се реши проблем, а понякога създава допълнителни проблеми. Като му смениш кондензаторите и не стане, по-добре не го носи в сервиз, обикновено цената за ремонта скача като се видят такива изпълнения! :partyman:

Тема "телевизор нео проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: