Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Kondor1 - специалист
Нерядко се случва крушка да гръмне при светване. Обаче на един полилей са гърмели повече от нормалното - вкл и днес. Въпросът е каква може да е причината - тънка жица в някакво място, паянтова връзка, някакво окъсяване от влага...? Забелязвам, че се случва при наличие на повече от 40-60W натоварване. Подмяната на кабела е сложна работа - евентуално някакъв кондензатор дали може се сложи да омекотява включването?
rositodor - специалист
Каква марка крушки слагаш....има едни дето гърмят след известно време.....слагай други.... :partyman:
fox_vt - майстор
Една марка крушки май китайски не я помня как се казваше балона на крушката се пръсва,направо се отделя от мястото на допир с металната фасунка.Но не се отделя както навремето крушките,стъклото се сцепва засмуква въздух изгаря и вече шанса дали ще падне балона на земята или ще ти остане в ръката при съвсем леко докосване.
Kondor1 - специалист
Там е работата, че различни видове гърмяха. Последната беше 75W е една синя опаковка - не помня точно какво пишеше, с нормален цокъл. Предишни гърмяха дълги с малък цокъл. Наблюдението ми е, че като е закачен товар до 40W сякаш дълго време няма проблем, а включа ли по-мощна или втора крушка - бързо заминава едната и то не с "тихо" изгаряне. Понякога пада и бушона. Подозирах полилея, но последната беше закачена с проста фасунга и пак изгърмя. Чудя се каква би могла да е причината по кабелите, ако има такава.
hidrazin - майстор
Kondor1 написа:
Чудя се каква би могла да е причината по кабелите, ако има такава.
Никаква. Търси в ламбите.
:partyman:
FM STEREO - специалист
Сложи си един димер и забравяш за проблема :wink:
kuger - майстор
FM STEREO написа:
Сложи си един димер и забравяш за проблема :wink:
По-добре смени производителя на лампите :-D Имам едни от "левчето", мога да ги ползвам за пиратки :-D
kozl - майстор
Причината е в доставчика, ма не на кабела , а на ламбите :wink:
Има начини да не пукат като пиратки, ама това няма да помогне на светенето. Той и комшията се чуди, защо като сменя крушки на стълбището и пукат до няколко дни, а аз като сложа карат с месеци. Ми кво има за чудене и аз барнах една еФтина партида бенгалски крушки. Стават само за фитнес на тъмно, оти докато се спущиш от стълбата и требе да вече да я сменяш крушката. Па на некои им отФърча балона за по-ползотворен фитнес с прибежки през препядствия на тъмно, за спиране на ток, за клещи...........
Ама ко да се праи :? Ако ламбите са вечни, ко шъ чинат производителите :?
mendi - напреднал
Няма ли вариант за замяна на крушките с ЛЕД?
Нажежаемата жичка е на доизживяване, поне за домашното осветление. Хеле пък ако са някой китайски крушки - то проентният им живот е колкото на комплент парафинени свещи :-D
bobko - специалист
Пробвай с последователно свързан диод за съответното напрежение.Преди съм слагал такива диоди на ключа дето се святка лампата,така лампата свети само в единият полупериод и не изгаря.Недостатък е това че се забелязва леко мигане,но поне няма да ти гори крушката.Провери за какво напрежение са лампите дето ти гръмят често има такива дето пише че са на 220 волта а именно те горят.Избирай такива дето на тях пише 240 волта.

Тема "Гърмящи крушки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: