Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mitko2be - специалист
Предстои ми изграждане на домофонна инсталация в нова кооперация.Схемата е 3+1.Какво е правилното:кабел FTP от централата до всеки апартамент или три магистрални проводника и разклонения до всеки апартамент плюс отделния проводник до всеки апартамент.Благодаря за отговорите
moimoimoi - майстор
http://betamark-bg.com/download/files/110
аз виждам 5 жила за всеки апартамент
4 броя общи и по един за всеки апартамент
естествено ако правите отделно звънци ще са нужни 3 общи е един за всеки апартамент
по добре магистрално с отклонения,че ако се появи проблем по инсталацията по лесно се локализира

лично аз един път правих с utp кабел и не ми хареса,и за това ползвам швпс 5x1mm*
mitko2be - специалист
И аз не го харесвам тоя ftp по добре е според мен магисралата с по добър кабел ШВПС е добър.Но защо четири общи аз виждам три общи.
moimoimoi - майстор
ОТ схемата това са
"О"
"М"
"Т"
"Ra"
vk - специалист
нали има домофонни централи и с по 2 кабела до всеки апартамент, като единия е общ(Nippon).Това ако не ти се прокарват много кабеляци. Разбира се при повече кабели ще имате и по-големи възможности в бъдеще - например да се сложи и видео.
mitko2be - специалист
Проекта е такъв схема 3+1.Не мога да го пременя.Към колегата моймой вярно има и Ra.
lz1tar - специалист
Аудиоелектроника Варна,имат такава система,но колегата ти каза ,слагай Нипон,трябва ти един индивидуален кабел от таблото до апартамента,вторият е -(общ),и третият ти остава за 2-ри звънец от вратата
vk - специалист
Домофонна система Nippon 1+1 , създава следния проблем:
Понякога не може да се отвори вратата от бутончето при домофонен апарат(входна врата с магнит). След като се отнеме захранването и после се включи – проблема се оправя. След известно време пак се появява.
Какъв може да е приблема – някакво наелектризиране, някакви токове паразитни ? След като се изключи захранването се оправя за известно време (2-3 дни).
kozl - майстор
вт юли 26, 2022 7:57 pmvk написа:
Домофонна система Nippon 1+1 , създава следния проблем:
Понякога не може да се отвори вратата от бутончето при домофонен апарат(входна врата с магнит). След като се отнеме захранването и после се включи – проблема се оправя. След известно време пак се появява.
Какъв може да е приблема – някакво наелектризиране, някакви токове паразитни ? След като се изключи захранването се оправя за известно време (2-3 дни).
Предположение:
Понеже си писал по-горе за двупроводни домофонни инсталации, те ползват захранващите проводници и за шина за данни. Т.е. по захранващите проводници се предава кодиран сигнал за отваряне на вратата. Дефакто като откачиш захранването си рестартираш електрониката в слушалката, която изработва кодирания сигнал за бравата.
Та проблема най-вероятно е в електрониката на слушалката, която се бъгва и не може да произведе кода или го прави неразпознаваем за централата.
И аз да питам нещо за вашата система - може ли да се чувате като говорите едновременно по слушалките без да сте повикани отвън?
vk - специалист
Магнитната брава(и системката която отваря вратата) е различна, от различен производител. Възката и с домофонната инсталация е дотолкова, да подаде напрежение 12V като се натисне бутончето на апарата в апартамента. Тези 12 v излизат на две клеми на платката долу.
(виж снимката). Оттам се минава през нещо друго - и то прекъсва захранването на бравата (респ. магнита отпуска вратата, когато няма захранване)

Прикачен файл

NipponDomofone3.jpg

Тема "ДОМОФОННА ИНСТАЛАЦИЯ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: