Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
А ето какво има в каталога на КОНТАКТ-SIMON SA.
Прикачен файл:
башон.jpg
Не виждам със жълта маркировка. Явно са закупили залежала продукция от някой склад.
Аз не бих сложил такъв точно пък на кръгът с кухненски контакти.
Нито им пише бързодействието, нито имат данни за крива на изключване....
То затова и залежават по складове - никой не купува такива.
Просто остатъци от миналото.
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
...нито имат данни за крива на изключване....То затова и залежават по складове - никой не купува такива.
Кривата е B. Пише си я на предпазителя. Ако това "B" стои за крива. Да знам дали всъщност работят добре и ако трябва да купя няколко бройки. Има много хора със стари табла, които работят. Не виждам защо такива прилежни табла да се къртят, вадят и подменят. Просто вложката гори и трябва да я сменяш. АП-то на Е27 е доста по-удобно, защото не ровиш в тъмното за нова вложка и не държиш на склад вложки. Ако изключим малоумната техника за тел в предпазителя.
Значи тия да ги считам за застояла, но нова и некитайска продукция, така ли? Че едно е китаец, друго е иначе.
hidrazin - майстор
Съжалявам ама това В едва ли е характеристиката на башона.
Ако беше погледнал снимката дето качих, щеше да прочетеш - L characteristics.
А АП-то на Е27 си има същия недостатък както и стояемите - нагря му "централния" контакт в гнездото.
После следва смяна на основата барабар с башона. И естествено вече се слага каквото трябва - нормално АП.
Между другото тези хора защо не си извикат електротехник ами ти им вършиш тази работа? :?
Той ще направи каквото и както трябва.
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Ако беше погледнал снимката дето качих, щеше да прочетеш
Нагаря основата, когато предпазителят не е добре затегнат, сменя се предпазител, когато има включени уреди на кръга или е "подсилен" с тел. Честно казано не съм отварял картинката, само я видях като миниатюра.
Другото е - Приятелю, кой ти е казал кой от какво разбира? Питам, защото на пазара има много боклуци и вярвам, че в този форум много хора са се сблъсквали с некачествени материали. Предпочитам да не рискувам при ползването на нещо неизвестно. Не че няма марки, които знам и ползвам. Понякога малко нещата без пари трябва да се правят.
Принуждаваш ме да обсъждам възможност заради един самотен предпазител на основа да се кърти и сваля старото мислено табло с 2 предпазителя на текстолитена основа, за да може да се достигне до проводниците отзад, които логично са къси, да се удължава и всичко това, за да се сложи един АП на ЕВРО шина.
fikata - майстор
fikata написа:
Моите предпазители,автоматични витлови POLAM ми служат вярно повече от четвърт век.
Пет броя предпазители на апартаментното табло, произведени 1987г.GH S 101 220V -220/380V

Изображение
Естествено не всичките са за 25А като този от снимката. Има и 10 и 16А
kuger - майстор
Нагарят ви ......,защо при мен го няма това? От единия /4 кръга/ храня електрожен /при нужда/, всяка нощ два прожектора /150W и 500W/, 2 ЛНЖ и котлон 1200W /при нужда/. Защо ли не е нагорял? Бачкат си, доволен съм, топката е у вас!
Дай ся да сложим най-новото, ами утре като измислят по-ново, пак ли да копаме?
hidrazin - майстор
Твоите не нагарят щото когато си ги завивал основата е била нова и преди това не си претоварвал основата.
Естествено че не трябва непременно да се гони най-новото що старото и ВЕЧЕ КУПЕНО си върши поносимо работата.
Ама когато се наложи старото да се подменя, меко казано е неразумно да се купува пак старото и вече морално остаряло.
Още повече че цените на едните и другите са почти еднакви.
Ако се наложи и смяна на нагоряла основа, тогава става прекалено скъпо и направо глупаво.
Аз не виждам какъв чак толкова проблема на мястото на старата основа да се бучне едно АП ?
Елементарно е и е много по-лесно отколкото ако например се наложи смяна и на основата.
:partyman:
kuger - майстор
Ако ми се наложи смяна, ще "бучна" АП-та!
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Ако се наложи и смяна на нагоряла основа, тогава става прекалено скъпо и направо глупаво.
Ама да де, но основата е практически нова. Другото е, че хората от някъде са лепнали почти 10 броя основи от някакво свалено, практически не употребявано табло. Имат си основи за доживот. :-D И сигурно 1 торба с керамични капачки. :-D
fikata написа:
Пет броя предпазители на апартаментното табло, произведени 1987г.GH S 101 220V -220/380V
Ясно. Значи тия, които съм гледал не са били китайски ментета.
Стиви - специалист
Хм...
Витлови предпазители, Ваго са калпави, дизелите са боклук, най-хубавата кола е евтината, строим 40 квадрата груб строеж пристройка от основи включително покрив за 2500
Що е то?Де жа вю :shock:
hidrazin написа:
.
Между другото тези хора защо не си извикат електротехник ами ти им вършиш тази работа? :?
Той ще направи каквото и както трябва.
:partyman:
Ами защото си МИСЛЯТ, че вече са си извикали.

Тема "Какво мислите за автоматите на Е27?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: