• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bobtosh - специалист
На един стар телевизор вградих отстрани на корпуса му два високоговорителя, понеже неговите които са отпред пращят и при тих звук прекъсват.

Всичко беше супер при тестването, обаче като събрах телевизора се оказа че магнитите им влияят върху кинескопа и картината се измества на около 5 градуса обратно на час. стрелка?! :sad:

Направих им легла (от ПВЦ тръба) и отвътре я уплътних с дунапрен, а за тапа отзад на тръбата използвах 2 см. фибран (такова намерих). Залепих ги със силикон отвътре и монтирах говорителите. ОТНОВО същия проблем макар и леееко отслабен?! :?

Та може би използвания материал за изолация на магнитите не е подходящ, замислих се има ли нещо по-подходящо да изолирам говорителите от кинескопната тръба зад тях .. разстоянието от тях до нея е около 7-8 см.
Justy - майстор
Полето на постоянните магнити влияе на кинескопа. Това можеш да провериш като прекараш магнит пред екрана на работещ телевизор или монитор. За екран трябва да използваш магнитно мек материал - някаква листова стомана. Медно и алуминиево фолио не вършат работа.
bobtosh - специалист
листова стомана? просто едно парче като преграда дали ще свърши работа? Колко милиметра да е дебела?
Wishmaster-ruse - специалист
Първо стоманата ще се намагнитизира след време.
За да ги направиш въпросните тонколони! магнитно изолирани им облепи кутиите с медно или алуминиево фолио за по-добра връзка по ъглите им запой кабелчета между отделните плоскости а ако е цяло фолиото още по добре.
И към така полученият екран пусни минус или го вържи към шасито на телевизора с едно кабелче запоено за фолиото.
bobtosh - специалист
Wishmaster-ruse написа:
Първо стоманата ще се намагнитизира след време.
За да ги направиш въпросните тонколони! магнитно изолирани им облепи кутиите с медно или алуминиево фолио за по-добра връзка по ъглите им запой кабелчета между отделните плоскости а ако е цяло фолиото още по добре.
И към така полученият екран пусни минус или го вържи към шасито на телевизора с едно кабелче запоено за фолиото.
- под фолио алуминиево какво да разбирам и откъде да го купя?
- някои казват че с фолио не става, ти това което преподъчваш пробвал ли си го?
sbirov - специалист
Напълно съм съгласен със Justy!Според мен(може и да греша),с алуминиево или медно фолио няма да стане номера.За телевизорите се използват високоговорители със специално изпълнение.Ако ти се занимава - може да пробваш да им направиш кутия от "черна" ламарина.Но за резултата не съм сигурен...
bobtosh - специалист
sbirov написа:
Напълно съм съгласен със Justy!Според мен(може и да греша),с алуминиево или медно фолио няма да стане номера.За телевизорите се използват високоговорители със специално изпълнение.Ако ти се занимава - може да пробваш да им направиш кутия от "черна" ламарина.Но за резултата не съм сигурен...
дайте дефиниция за "черна" ламарина?! :cry:
velsi - Почетен майстор
Черна е обикновената стоманена ламарина (НЕ неръждаема).
sstefanov - майстор
Алуминиевото или медно фолио по никакъв начин няма да екранира магнитно поле!
За тази цел може да използваш желязна ламарина дебела поне 1-2 мм. Пробвай с някакви метални кутии ако имаш (например стари маслени филтри за кола).
Освен това може да пробваш с компенсационен магнит, който се залепва отзад на говорителя и с полето си компенсира полето на основния магнит.

Но за да не се стига до там обикновено производителите предлагат екранирани високоговорители. Просто използвай такива.
ELEMENTAL - специалист
Наистина с медно или алуминиево фолио няма да стане .Послушай другите-екранирай високоговорителите с стоманена(или най-добре електротехническа(силициева))ламарина.
  • 1
  • 2

Тема "Магнитното влияние от говорители - изолиране?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: