Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Всичко може. Зависи колко добре са извадени ръцете изотзад.
В конкретния случай препоръчвам закупуването на нов нагревател.
По магазините има сравнително добро разнообразие...
:partyman:
Здравейте незнам дали тук е мястото да питам имам керамичен плот с 4 кутлона работише добре но сега като го включа не дава признак на захранване нито един не се включва къде може да е проблема изключих го от контакта и го включих и няма захранване
Chefo77 - майстор
Ако знаеш къде и какво пипаш - тръгваш от контакта по кабела и навътре - следиш къде се губи захранването. Ако не - само се подсигури, че има ток в контакта и извикай техник. По-безопасно е.
Това направих сега проверих дали има ток и да има може и платката където е сензора за включване да е развалена това ще направя да дойдат и да го погледнат благодаря
miroki - майстор
Понеже ми изгоря и втората плоча (керамична), а третата само се размириса и не успя да изгори. На горението. Та има ли вариант да се смени самият нагревателен реотан, понеже е прекъснат.
Chefo77 - майстор
пет май 29, 2020 12:47 pmmiroki написа:
Понеже ми изгоря и втората плоча (керамична), а третата само се размириса и не успя да изгори. На горението. Та има ли вариант да се смени самият нагревателен реотан, понеже е прекъснат.
Човече, извини ме, но имаш егати здравите нерви! :D
hidrazin - майстор
пет май 29, 2020 12:47 pmmiroki написа:
Та има ли вариант да се смени самият нагревателен реотан, понеже е прекъснат.
Сменя се цялата плоча в комплект. Не са чак толкова скъпи.
Само не разбрах от къде си сигурен че точно реотаните са прекъснали след като не си я разглобявал?
На повечето дето са ми минали през ръцете им заминава енергийния регулатор.
:partyman:
miroki - майстор
Отварях я, след първия. Липсват 3-4 мм от реотана. А при третия видях огънчето което се запали и изгасна. Нещо ги окъсява, може и паяк или хлебарка да е.
Сега вече са по-евтини, големия е към 50-60 лв. Малките малко по-малко. Но чакам 3 тия и не искам да ставам касичка. Не са чак без пари. Въпрос е дали се намира самият реотан, което ми бе и питането.
...
А нервите за какво идеше реч?
Едно време така сменяхме на плочите реотаните, че къртехме отдолу плочата. А тук дори няма да има къртене и замазване. Там трябваха нерви и накрая да се нанижат ринговете. Тук стига да е постижимо. За това и питам.
brick - специалист
miroki написа:
Сега вече са по-евтини, големия е към 50-60 лв.
Поевтиняха, защото почнаха да внасят турски аналози, а високите цени преди бяха за оригинални части - на Горение котлоните например бяха италиански... Преди две години сменях най-използвания двоен котлон на печката в къщи - само турски ми предложиха. Уж пълен аналог, съвместим е и със същите мощности, ама терморегулаторът му работи по някакви други закони и на всички степени освен максималната изключва доста по-рано. И нагряваната площ (петното, което свети) ми се струва реално намалена с около сантиметър. Ако човек не се вглежда в такива детайли, пак става, но икономията спрямо оригиналната част не е особено голяма, стига последната да се намира изобщо.

Колкото до смяна на реотан... може да има и други конструкции, но за тези, които съм виждал, е мисия невъзможна. Една вълнообразно накъдрена лентичка лежи на ребро по спирала и държи формата си само благодарение на това, че е леко впресована в подложката - като я дръпнеш нагоре се отделя и повече няма закрепване... няма канал, който да я фиксира.
Chefo77 - майстор
пет май 29, 2020 9:55 pmmiroki написа:
А нервите за какво идеше реч?
Още на втория щях да съм в Технополис, да речем ... нямаше да дам шанс на третия да изгори. Всичките тези нерви по смяната и очакването кога ще се наложи пак, прибавено към не-ниската цена на котлоните, щяха да ме бутнат или към отделен котлон (индукция), или направо нова печка.

Тема "Неработещ котлон в стъклокерамичен плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: