Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
От снимките се вижда че са енергийни регулатори.
:partyman:
tyrnokop - специалист
Ден по-късно след заявката плочите пристигнаха. С отбелязките, които направихме в предните стъпки, монтажът стана за около 10 минути.
Новите плочи вместо с навита спирала са с шина.
Прикачен файл:
IMG_5352_resize.JPG
Благодарности на hidrazin и на фирма Делта-Елис за отношението.
nelio_ - напреднал
има ли разлика в греенето?
tyrnokop - специалист
Не. Всичко е наред.
vk - специалист
При мен пък има проблем с терморегулатора, плота е аналогичен (Nardi) , с плавно въртящи се копчета от 1 до 9.
Щом завъртиш копчето, се включва на максимума. Някъде мярках такива терморегулатори за около 25 лв. Още не съм го правил макар че стана повече от 1 година този проблем.
Друг проблем, който се появи - отлепване на керамичния плот от металната част . Залепих го със червен силикон , който го дават да издържа до 300 градуса по целзии.
shadow__01 - майстор
vk написа:
При мен пък има проблем с терморегулатора, плота е аналогичен (Nardi) , с плавно въртящи се копчета от 1 до 9.
Щом завъртиш копчето, се включва на максимума.
Отваряш го (ако е възможно) и сменяш симистора. Би трябвало да се оправи.
hidrazin - майстор
shadow__01 написа:
Отваряш го (ако е възможно) и сменяш симистора. Би трябвало да се оправи.
:shock: Къв симистор бре? Тва да не ти е китче от Елимекс или компютърно захранване? :-D
:partyman:
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
:shock: Къв симистор бре? Тва да не ти е китче от Елимекс или компютърно захранване? :-D
:partyman:
Като стане захранването ще видиш ти. Лично ще ти пратя снимки.
Китчета от Елимекс досега не ми се е налагало да купувам.
Преди мислех един усилванел да купя, но всичките им са за еднополярно захранване и не ме устройва.
hidrazin - майстор
Плотовете с копчета дето се въртят почти всичките са с механични регулатори. Нямат симистори, тиристори ...
Елимекс в момента имат поне 5-6 кита на усилватели 100W и нагоре с двуполярно захранване.
Не че бих взел от там де. Китайците предлагат много по-добри неща и на по-добра цена.
:partyman:
miroki - майстор
Днес и на мен ми изгоря единия Котлон. За жалост преди 4 месеца изтекла 3г. гаранция на Горенето. Като им гледам цените по 130 лв. Скоро няма да са сменя. Печка е, има още 3. И аз ще чакам следващ. Че не ми се разлепя стъклото. Точно разширяемия изгоря и само вътрешния кръг. А се ползва рядко. Сега нямам за джезве малък. Ба си боклуците я е ползван 30 пъти за 3 години. Сега гледам, същата печка с 5г. гаранция.

Тема "Неработещ котлон в стъклокерамичен плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: