Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
пет май 29, 2020 9:55 pmmiroki написа:
Сега вече са по-евтини, ... Въпрос е дали се намира самият реотан, което ми бе и питането.
И тогава и сега цената беше ниска.
Проблема ти беше че беше гледал в неподходящия сайт с ненормални цени.
На врория въпрос - не, не се намира самия реотан. И да се намира (а не се намира), не можеш да го смениш.
ЖОКЕР - доста пъти съм скубал такива нагревни плочи от плотове със счупено "стъкло".
Ако чак токова си закъсал - разходи се до вторични. Намират се счупени плотове...
:partyman:
miroki - майстор
Не съм закъсал, ами ме е яд. Печка за почти хиляда лева на 4-5 години. Да не говорим, че сега тези хиляда са като две. А раховеца си работи още на село.
То не беше нагревател на вентилатор, то зумер на дисплея.
Явно ще сменям котлони или ще се върна към плочи, колкото и да подскача жената. На всяка хлебарка, ако ще сменям...
hidrazin - майстор
съб май 30, 2020 10:59 pmmiroki написа:
Не съм закъсал, ами ме е яд. Печка за почти хиляда лева на 4-5 години. Да не говорим, че сега тези хиляда са като две. А раховеца си работи още на село.
Съжалявам но ще трябва да се примириш с демокрацията...
Тя защитава производителите без оглед на качеството и задължава потребителите да купуват това което им се натрапва.
:partyman:
P.S.Дай размери и мощност на плочите... И снимки...
kozl - майстор
Е аз мисля, че каквото и да купуваш вече е заложено да изкара колкото е гаранционния срок. Няма полза производителя да произвежда нещо което ще изкара вечно. Имам фурна за вграждане Горение от 2004 г. До сега - панти, вентилатор на кожуха и турбонагревател (основно той се ползва). От плота с котлони на Brandt немам оплаквания до ден днешен освен, че керамиката се е поиздраскала, ма това е неизбежно. На новия плот Горение на сина още с първото ползване керамиката смени цвета на места. Дано да е само това, а дано ама.... Че налапах въдицата на Горението, т.е. изгорях с техния котлон, който е вграден във вграждането. Демек вкопан по нулата в каменния плот на долни шкафове. Така едно вадене и слагане ми е >100 кинта ако не е по системата направи си сам.
На място без вадене на стъклокерамиката от камъка няма как да се сменят котлони :sad:
miroki - майстор
нед май 31, 2020 12:48 amhidrazin написа:
P.S.Дай размери и мощност на плочите... И снимки...
Сега се прибирам от ранчото и печката е заета.
После ще ги меря, но по каталог са:
Нагревателни зони:

Предна лява: 180-120 мм / 1.7 kW
Задна лява: 145 мм / 1.2 kW
Предна дясна: 145 мм / 1.2 kW
4 тата няма проблеми за сега, тя само се ползва постоянно.
П. Петков - специалист
https://www.k-bid.com/auction/23048/item/305
Те това е печка!
Advanced cooking sistems
Прикачен файл:
5738296.jpg
5738296.jpg (38.84 KиБ) Видяна 2033 пъти
Най–доброто!
Нагревателят на котлоните е спираловиден с кръгло сечение и скосен отгоре за по–добър топлинен контакт (запресован в магнезиев окис Алухром 205 или Кантал). Бързонагряващ!
Изводите му са удебелени, закръглени уши, които влизат в керамичен куплунг с пружини. От куплунга се виждат само отворите за ушите. Под нагревателя има полиран алуминиев рефлектор за отразяване на топлиното лъчение нагоре, който има отвор в най–ниската точка, ако нещо изкипи и протече. В рефлектора има три странични отвори, в които влиза "мерцедес", който служи за опора на нагревателя. Нагревателят се сменя се от всяка домакиня без инструменти за секунди, като просто се подига от срещуположния край на куплунга и се издърпва от него. Резервните се продават във всяка верига магазини – Таргет, Сейфуей и т.н. Под отвора на рефлектора има щамповано дъно, в което може да се събере всичко изтекло. Целият плот с котлоните е като корито и нищо не протича настрани. Повдига се лесно и има достъп до дъното за почистване. На снимката се вижда и изваждаемата дръжка за повдигане на плота с котлоните. Под един от вътрешните котлони е заустен вентилационният отвор на фурната, който излиза през рефлектора, така че там може да се подгрява съд от топлината на фурната. Рефлекторите, ако се зацапат и загорят, също се сменят лесно и се продават в магазинните мрежи.
Размерите на печката и фурната са по американските стандари – може да се пече млад вол и старо теле.
Регулирането на мощността на котлоните е безстепенно, а включването и работата се програмира с таймери – отложен старт и прочее.
Упправлението е отзад на панел, който е повдигнат, достъпен, видим и не се нагрява от фурната.
Не мога да разбера защо не взимаме от американците тяхното, като е най–доброто?
naster - майстор
Не че не съм съгласен с посочените предимства. Специално в САЩ стандартът винаги е газ.
miroki - майстор
Снимки бг се прецака нещо и затова от тук.

https://dox.abv.bg/download?id=a2bea272e2# -> линк за сваляне
https://dox.abv.bg/download?id=a2bea272e2# -> линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=18401a02eb# -> линк за сваляне
Ако случайно не се вижда размерите са
175-200. Вътрешно-външно. Има място и за по-голям.
140-165 малкия.
hidrazin - майстор
пон юни 01, 2020 8:04 pmmiroki написа:
Ако случайно не се вижда размерите са
175-200. Вътрешно-външно. Има място и за по-голям.
140-165 малкия.
То хубаво ама не си написал мощностите на този с разширяемата зона.
И друго - отзад на плочата има ламарина/чиния на която обикновено има "щамповани" мощността и парт номера.
Така по-лесно се търсят.
Иначе предполагам си намерил онлайн магазиите където се продават като резервна част?
Ей ти още ЕДИН.
Аз като ходя на село ще погледна какво ми е останало от разглобените плотове.
:partyman:
miroki - майстор
Мерси.
Както ги писах по-рано.1700 вата е големия, разширяемата не знам мисля 700 беше, 1200 вата е малкия.
Трябва да е този, ако е за реостатен ключ:
https://www.tetshop.bg/36128-%D0%BD%D0% ... 20-8620387

Тема "Неработещ котлон в стъклокерамичен плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: