Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
miroki написа:
ато им гледам цените по 130 лв.
Това де го гледаш???
:partyman:
Chefo77 - майстор
miroki написа:
Днес и на мен ми изгоря единия Котлон. За жалост преди 4 месеца изтекла 3г. гаранция на Горенето. Като им гледам цените по 130 лв. Скоро няма да са сменя. Печка е, има още 3. И аз ще чакам следващ. Че не ми се разлепя стъклото. Точно разширяемия изгоря и само вътрешния кръг. А се ползва рядко. Сега нямам за джезве малък. Ба си боклуците я е ползван 30 пъти за 3 години. Сега гледам, същата печка с 5г. гаранция.
На нашите точно вчера смениха най-големият от четирите котлона на тяхното Горенье - 2003-а година. Цената на котлона беше малко под 70 лева.
miroki - майстор
hidrazin написа:
miroki написа:
ато им гледам цените по 130 лв.
Това де го гледаш???
:partyman:
Да ти кажа, от любопитство отворих сайта за резервни части и като видях плоча 134 лв. и директно се отказах да гледам. По-рано на Раховеца всичко беше по 10 лв. Включително плочата от 2000в с червена точка и 6 степени, която бях сложил. На всичко отгоре имаше грил с шиш, а тази няма. 30 пускания живот, от тези с плавното регулиране. Язък и за марката.
http://gbgs.net/shop/index.php?id_categ ... &id_lang=2
Здравейте, имам проблем с печка с керамичен плот на Горение. Индикацията за горещо на големия двоен котлон свети непрекъснато. При експлоатация на котлона и на вътрешния и на двоен кръг, грее (светят съответно нагревателите), изгасва и се включва, но не нагрява със скоростта с която грееше преди да светне непрекъснато индикатора. Подозирам, че е проблема е в т.н. защитата от прегряване на плочата.Възможно ли е да бъде подменен този термодатчик и ако да къде се продава? Става въпрос за термодатчика на плочата.
plamen6703 - майстор
Може да се окаже, че проблема е на съвсем друго място /сензорна платка/ общо казано понеже не си дал модела на плота. Повикай някой, който е в час с тая техника да огледа и измери на 2-3 места да ти каже точно къде е проблема. Не купувай части на сляпо ще излезе скъп ремонта! :partyman:
tyrnokop - специалист
Здравейте колеги,
На 20.06.2018 - 3 години и един месец по-късно след покупката и ремонта на голямата плоча, тя отново спря да работи.
Честито на печелившите. За пореден път доказахме, че инженерите от R&D отдела към производствения цех на отдел ПЛАНИРАНО СТАРЕЕЕНЕ са си свършили работата невероятно добре.

Обзе ме носталгията по Раховците с изгнили от ръжда корпуси, но работещи плочи и след N на брой години, където N не е 2 нито 3.

A имаше и такива ... и все още ги има и работят.
Изображение

Здраве и успехи.
gogo7777 - майстор
Като видях тая чиста печка и се сетих за казармата :)
krasi92 - майстор
А едно време какви котлони имаше.
пет юни 29, 2018 12:56 pmplamen6703 написа:
Може да се окаже, че проблема е на съвсем друго място /сензорна платка/ общо казано понеже не си дал модела на плота. Повикай някой, който е в час с тая техника да огледа и измери на 2-3 места да ти каже точно къде е проблема. Не купувай части на сляпо ще излезе скъп ремонта! :partyman:
Не е плот,а печка и няма платка за управление, контрола е през ключ-9 степенен за двоен котлон.
нед юли 01, 2018 7:48 amtyrnokop написа:
Здравейте колеги,
На 20.06.2018 - 3 години и един месец по-късно след покупката и ремонта на голямата плоча, тя отново спря да работи.
Честито на печелившите. За пореден път доказахме, че инженерите от R&D отдела към производствения цех на отдел ПЛАНИРАНО СТАРЕЕЕНЕ са си свършили работата невероятно добре.

Обзе ме носталгията по Раховците с изгнили от ръжда корпуси, но работещи плочи и след N на брой години, където N не е 2 нито 3.

A имаше и такива ... и все още ги има и работят.
Изображение

Здраве и успехи.
:supz: Вярно е,родителите ми ползват печка като тази от снимката от 1984г. до днес. В началото на демокрацията пуснаха едни плочи "менте" дето се налагаше да се сменят на 1-2 години, но пък имаше кадърни гаражни майстори, които пренавиваха/заливаха старите и ги правеха безсмъртни (такива 2 работят вече повече от 15 години). Именно проблемите с "ПЛАНИРАНО СТАРЕЕЕНЕ" :-D ме накараха да се замисля дали има вариант за подмяна само на термодадтчик в плоча за керамичния, че не знам на какво менте ще попадна ако купя нова.

Тема "Неработещ котлон в стъклокерамичен плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: