Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Ами кво....2,5 стигат.......егати бързовара....100 теми са малко
FM STEREO - специалист
Дидо_Д написа:
Изчисляване на тока I = Р/U.
Напрежението е ясно - 220 V
Мощноста е ясна - 3000W
Съгласно формулата тока е I = 3000/220 = 13.64A
Като се има предвид, че 1мм2 издържа около 8А.
Какво следва........
Да те поправя 3000х 230,съгласно новите изисквания при изчисления се взима 230v.
Дидо_Д - помощник
Приемам поправката.
valentino76bs - майстор
FM STEREO написа:
Дидо_Д написа:
Изчисляване на тока I = Р/U.
Напрежението е ясно - 220 V
Мощноста е ясна - 3000W
Съгласно формулата тока е I = 3000/220 = 13.64A
Като се има предвид, че 1мм2 издържа около 8А.
Какво следва........
Да те поправя 3000х 230,съгласно новите изисквания при изчисления се взима 230v.
От 1827г. е 3000/230 :)
fox_vt - майстор
Тани написа:
fox_vt написа:
Нали не мислиш да се къпеш със 7kW човек ?
Това в какъв смисъл го казваш :?: къпя се с такъв на 6 мм2 някой по нагоре каза че ползва такъв на 4мм2 и съвсем основателно не може да се съгласи човек че за 3кв трябва това сечение :-D
Хмм... интересно, а успяваш ли да се изкъпеш и през зимата?
Ако все пак успяваш би ли премерил колко ти е дебита на душа - колко литра в минута.
Дебита е наполовина по малък от на обикновена слушалка,ще видя да премеря колко е макар че по спомен на бойлера му дават 1,2-2 литра ама не съм много сигурен.Зимата водата е със температура около 9 градуса.В комплекта на бойлера има разпръсквач дифузьор за мивката в кухнята,а за банята се наложи да търся слушалка с най ситни дупчици.Пада на напрежение е 10 волта на пълна мощност или към 218-220 волта.Човек който е свикнал със голямо количество течаща вода не е за такъв бойлер.Ползвал съм го около 7 години може и малко повече само него като основно средство за БГВ,и след това още 3 години в комбинация със соларен бойлер в реда соларен бойлер-проточен последователно като зимата вече водата която идва е поне 15-20 градуса докато свърши обемния и е нямало слънце.За тези 7 години работа и 3 по олекотена е сменено само торпедото.

Хидра не пазя проводника който махнах от бойлера до таблото който е 2,5 мм2 и към него имаше и контакт :lol: Нз кво сте проектирали навремето но тука при мен нищо не е такова :-D Ай наздраве :partyman:

ПП мернах ей ся дебита канче 0,5л се пълни за 10 сек или 3л/минута.Погледнах и табелката оказа се че 1,2 л/минута е минималния дебит при който ще работи бойлера.
gogo7777 - майстор
Ся като се върна...първата работа ще ми е да изхвърля проточния и ще туря балон...Дебита на вилата е такъв, че имам или вряла или хладка вода....7,5 киловатово недоразумение съм турил сега :-D
nikolovvd - майстор
Първият ми сблъсък с проточен бойлер бе преди мнооого години (още преди демокрацията), когато правиха профилактика на ТЕЦ-а. Харчеше 28 ампера и въпреки че ползвах 4 квадрата многожилен гумиран кабел от ключа за бойлера (до вратата на банята) до проточния бойлер (към 2 метра), се затопляше до към 35-40 градуса И сега бих ползвал проточен бойлер при това условие, но не за постоянно. Има и едно, според мен съществено условие, водата да не е твърда.
fox_vt - майстор
Мда това с дебита си е кофти,при мен някой като пусне по етажите казанче ли нз кво пуска и пада за десетина секунди дебита и ако не се отдръпна :x Иначе проточния е за много хора особенно при съвпадащо време за ползване.Както и да го таманиш и таймери и контактори да му слагаш,след като бъде източен ще пиеш няколко ракии за час и половина докато се стопли.А и факта че имаш неограничена вода много разглезва в банята :-D
arxd129 - специалист
Здравейте,

Зачетох се в темата. Стара тема, ама се зачетох, де.

Одраска ми погледа думичката "темперирам".


съб авг 29, 2015 9:54 amgogo7777 написа:
Аз като пускам нови закрити нагреватели, винаги ги темперирам преди да заработят на пълна мощност.
Бихте ли обяснили какво всъщност правите, как го правите? С каква цел?
Темперирането - с какво подобрява нагревателя; какво му се подобрява на нагревателя.

Въпросите ми са малко встрани от основната тема... Но все пак бихте ли пояснили повечко за темперирането.

Благодаря.

Тема "Захранващ кабел за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: