Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mitkofendera - специалист
Здравейте, ето наблюденията и произтичащите от тях въпроси:
Релето, което изключва стълбищното осветление на кооперацията ми работи добре по принцип, но от време на време, да кажем 2-3 пъти в годината, спира да изключва. Оправя се от само себе си, след няколко рестарта на бушоните, в рамките на 4-5 дни. Това, което все по-устойчиво се налага като впечатление у мен, е че тези сривове в работата на релето, съвпадат с моментите, в които абсолютно всички крушки са сменени и работещи (имам предвид, че по принцип винаги има поне 2-3 неработещи). Възможна ли е подобна зависимост? Възможно ли е, ако крушките са предвидени да са 20 бр х 40W, а ние сме сложили 10 от тях да са 60w, това да води до някакво претоварване, което да влияе върху работата на релето? Ако не е това, тогава какво?
Благодаря за вниманието :)
valentino76bs - майстор
Сложете едно контакторче 16 или повече ампера което да се включва от релето и ще мирясате :) !
mitkofendera - специалист
Благодаря за идеята. За момента се опитвам да установя възможните причини. Ако се окаже, че лампите светят заради залепнал в натиснато положение ключ, контакторчето няма да помогне, нали?
moimoimoi - майстор
релето може да остава включено ако някой вместо бутон е сложил ключ,или ако бутона има лампичка,или някой бутон е дефектен и от време на време не прекъсва и остава включен
mitkofendera - специалист
Благодаря за мненията. Сега, ако е възможно да се върнем на теоретичния въпрос относно претоварването и влиянието му върху работата на релето. Възможно ли е и защо?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
mitkofendera написа:
Благодаря за мненията. Сега, ако е възможно да се върнем на теоретичния въпрос относно претоварването и влиянието му върху работата на релето. Възможно ли е и защо?
Възможно е - има зависимост, а колко е силна тази зависимост е друг въпрос.
Дали, се обърква управлението или залепва релето ти ще кажеш.

Цитат:
"Проблемът при лампите с нажежаема жичка е, че разликата в съпротивлението на студена и вече светеща лампа е 10-11 пъти. Комбинирането на студена лампа и включване в момента на пика на синусоидата (310V) води до 15 пъти по-голям ток за време до 0.1s. Това от една страна може да доведе до изгаряне на лампата, а от друга е много вредно за контактите на релета, например в стълбищния автомат."

При 1кW закачено осветление и включване около максимума на синусоидата (колко точно е по-голям тока 15 или 20 пъти да не спорим), консумацията става доволно голяма 10-15-20kW за време 0,1s. Ще има спад в захранването евентуално, пък за контактите на релето не ми се мисли. - ама, да не е ставало реле.
:partyman:

Тема "Реле на стълбищно осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: