• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stoqnmonev - напреднал
Въпроса е следният:На съседа акумулаторната отвертка(незнам марка/модел,някаква китайска) и заминала батерията.Той е убеден,че ако вземе малко по силно зарядно и го свържи директно,ще проработи.Аз не съм уверен в това.Понеже не ги разбирам нещата,моля Вас за мнение.Отвертката му се захранваше с четири батерии по 1.2 волта/700млА,т.е. тя е 4.8в/2.8А.Какво трябва да се купи за да тръгне тая отвертка?
iliya_i - майстор
4 нови акумулаторни батерии х 1.2В/700 мАч
shadow__01 - майстор
stoqnmonev написа:
Отвертката му се захранваше с четири батерии по 1.2 волта/700млА,т.е. тя е 4.8в/2.8А.Какво трябва да се купи за да тръгне тая отвертка?
Когато се свържат последователно както е в случая капацитета си остава 700mAh.
Най-лесно е както iliya_i написа. От кой магазин вече съседа ти, си решава. За по-добре може да купи с капацитет 2000mAh. Само, че зареждането ще е по-бавно.
krasi92 - майстор
iliya_i написа:
4 нови акумулаторни батерии х 1.2В/700 мАч
+1
шоп - майстор
В базара се продават чисто нови китайски акумулаторни батерии АА 1.2 3000мАч по 2 лв бройката и ААА по 1 лв бройката.

То ясно, че китаеца е завишил мАч, но и наполовина да са пак са без пари.
Lisko - майстор
Като купува нови да гледа да са същата химия като старите, тоест NiCd - те издържат по-големи токове на разряд отколкото NiMh и са по непретенциозни при пре-заряд. Второто може да се компенсира ако се внимава, но първото няма как.
hrpankov - специалист
Като купува нови да гледа да са същите, щото няма да влезът в корпуса!..
romanpm - майстор
Никакъв проблем не е да си набави един изправител 5-8 Ампера с подходящ кабел , аз имам и съм доволен (освен с акумулатор) :wink:
batkoradko - специалист
Има една фирмичка, която ги подменя на сносни цени. В нета със сигурност ще излезе. Там съм сменил доста батерии и съм доволен. На "Ботевградско шосе" е.
shotik - майстор
На моята акумулаторна отвертка бяха три батерии по 1.2 волта и 600 мА, никел-металхидридни,но ако ги заредя единия ден , на следващия като поработя малко и издъхват.
Затова ги замених с една литиево - йонна 3.7 волта и 4200мА,от повредената батерия на лаптопа. За сега работи добре .

Прикачен файл

CIMG6743.JPG

Прикачен файл

CIMG6744.JPG

Прикачен файл

CIMG6747.JPG

Прикачен файл

CIMG6748.JPG
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Акумулаторна отвертка-заминала батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: