• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
И наистина не е 4200mAh. По-скоро ми прилича на нещо от сорта на LGDBB31865 което е 2600-2700mAh.

Изображение

А иначе shotik ми сля че си има зарядно за литиеви батерии? :?
Поне имам някакъв спомен че с него сме дискутирали въпроса за заряда на такива батерии.
:partyman:
ESPACE - майстор
Това синьото е ментак.
hidrazin - майстор
ESPACE написа:
Това синьото е ментак.
:-D Съгласен. А shotik ако има кантарче нека ги претегли и бързо ще разбере.
Хващам бас че синята няма 40 грама и е по-лека от тази пембяната.
:partyman:
shotik - майстор
Синята е от фенерче със светодиод и при проба ,свети повече от 6 часа непрекъснато ,но утре може и да направя проба за измерване на теглото и ще пиша.

По - лошото е ,че тази отвертка е със слаба механична част, от пластмаса някаква са и зъбните колелца ,както и касетката , в която са зацепени. На едно от колелцата се беше счупила оста и я правих с някакво парче тел, мисля ,че бях писал във форума .

Няма и механичен предпазител за натоварване ,трябва да внимавам като я ползвам .
shadow__01 - майстор
shotik написа:
На моята акумулаторна отвертка бяха три батерии по 1.2 волта и 600 мА, никел-металхидридни....Затова ги замених с една литиево - йонна 3.7 волта и 4200мА....
Имам същата (поне на външен вид, само че друг цвят). При моята оригинално беше с 18600 литиево-йонна батерия и платка за контрол на заряда. Смених я със същата, но с малко по-голям капацитет. Не помня колко беше оригиналната, но новата е около 1300mAh
Заряден адаптер оригинален нямам. Зареждам я с адаптера на друга подобна отвертка. Дава 6V и при зареждане свети червеният диод. Когато се зареди свети зеленият. Тестът на батерията при работа е ясно показан с натиснатият бутон.
Не я ползвам често, стои си за вкъщи само. Бутонът и прави номера в едната посока и не работи винаги.
Мисля, че на всички с такъв бутон това им е слабо място.
lovech2001 - специалист
romanpm написа:
Никакъв проблем не е да си набави един изправител 5-8 Ампера с подходящ кабел , аз имам и съм доволен (освен с акумулатор) :wink:
Здравейте, а как се прави това захранване?
И аз имам една стара акумулаторна отверка Риоби (Ryobi) на 18в. със прецакана батерия и Американско зарядно на 110в , която се чудех как да подкарам?

Изображение
hidrazin - майстор
Ами как - трансформатор, грец и малко кондензатори.
Трансформатора примерно такъв:
Трансформатор понижаващ 220V-12V 150VA
:partyman:
lovech2001 - специалист
Трафа от 220 на 18в. е 169лв. по евтино ще ми е да си купя нов винтоверт.
Има ли нещо на по-добра цена?
Как да разбера колко вата/ампера гълта винтоверта? На етикета не го пише?
hidrazin - майстор
Това дето ми показваш НЕ Е за твоя случай.
Това дето си показал е траф 1000W на 18V - демек е за ток 55А. Почти малък електрожен. :-D
Показал съм ти какво ти трябва - траф с изход 12-14V и мощност към 150 вата.
Това че винтоверта ти е на 18 волта не означава че трафа трябва да е 18V.
Греца и кондензаторите ще вдигнат напрежението до към 17-20 волта.
Колко "гълта" зависи от винтоверта и натоварването.
И друг път съм го писал - виноверт без батерия не струва нищо.
По пазарите масово се продават винтоверти без батерия за по 5-10-15 лева.
Общо взето е нещо като - намерих си копче и сега ще си шия палто за него.
:partyman:
lov - майстор
А и най готиното е че продават и стари батерии от лаптопи за по 2 лв.
От как почнаха да се гаврят с пратките на липо пакетите с авио пощата минах на този вариант. :)
Таман днеска взех че присадих два елемента на една отвертка райдърче ей така са спортна злоба. Трябваше да стоя и чакам в гаража и да си уплътня времето. Бяха ми я подарили преди повече от 10 години даже я бях забравил и не е ползвана никога. Ми то стана страшен звяр та чак се очудих. :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Акумулаторна отвертка-заминала батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: