• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lovech2001 - специалист
valentino76bs написа:
Може що пък да не може.....имаш ли лимит?
Обаче с траф и забравяш за мобилност,в смисъл кабела в контакта и тъй ....!
:yawinkle: "sky's the limit"
Имам го винтоверта, не ми се хвърля, но и не искам да вкарвам много пари в него тъй като ще го ползвам един-два пъти в годината....

Зарядното е като това по-горе на снимката.
valentino76bs - майстор
lovech2001 написа:
valentino76bs написа:
Може що пък да не може.....имаш ли лимит?
Обаче с траф и забравяш за мобилност,в смисъл кабела в контакта и тъй ....!
:yawinkle: "sky's the limit"
Имам го винтоверта, не ми се хвърля, но и не искам да вкарвам много пари в него тъй като ще го ползвам един-два пъти в годината....

Зарядното е като това по-горе на снимката.
hidrazin написа:
С траф - още втория пост отгоре...
:partyman:
Да де ама като цена още по надолу да кажем до 30 лева....с греца!
lovech2001 - специалист
30 лв. звучи по-добре, предишният вариант траф 50лв + грец и тн излиза колкото нова батерия :?

Къде се намират тези трафчета със грец по 30 лв?

А това има ли шанс да сработи:
ако на винтоверта му трябват 150вата, а му сложа зарядно от лаптоп 65 вата и голям кондензатор ще може ли да покрие разликите в мощноста за 5-6 сек.
Винтоверта ми трябва да завия някоя видия от време на време или иначе казано ще работи 5 сек. / ще почива 30-60 сек.
sardaesox - напреднал
Да ползвам и аз темата - имам ак.бормашина Budget със изпушили батерии, и което е по-важно - изпушило зарядно. Мислех да набутам в корпуса на батерията други елементи (без да ги разпоявам) една от друга, но ми изниква и въпроса със зарядното. Мога ли да ползвам зарядно за лаптоп, при условие, че то е 18V, а батерията да речем ще е 16.8 V. Output на зарядното е около 5а. Очаквам, че въпроса ми е крайно тъп, но нямам опит с електроника.
kuger - майстор
Да питам ли, да кажа ли :?
Отвертка 3,6V с 3х1,2v NiMhi батерии. Мисля да ги заменя с една 18650 и зарядно за този модел /продава се с един вид челник, и го има на пазара зарядното/. Дали ще го бъде. Машинката ми вършеше добра работа за дребни неща.
Ще покажа снимки по-късно, че нещо не снима телефона на фокус.
valentino76bs - майстор
lovech2001 написа:
30 лв. звучи по-добре, предишният вариант траф 50лв + грец и тн излиза колкото нова батерия :?

Къде се намират тези трафчета със грец по 30 лв?

А това има ли шанс да сработи:
ако на винтоверта му трябват 150вата, а му сложа зарядно от лаптоп 65 вата и голям кондензатор ще може ли да покрие разликите в мощноста за 5-6 сек.
Винтоверта ми трябва да завия някоя видия от време на време или иначе казано ще работи 5 сек. / ще почива 30-60 сек.
Като решиш да го правиш ще ти кажа :) на лични!
Трифазен ток имаш ли у вас...?
lovech2001 - специалист
OK :-) Нямам трифазен.

Ако реша да сложа кондензатор колко микро-фарада трябва да е че да изкара 5-10 секунди, ако е 200-300 волтов и го зареждам със 18в зарядно, до 18 волта ли ще се зареди?
Трябва ли да му се слагат съпротивления, резистори.... не съм много добре по електротехника ....
shadow__01 - майстор
lovech2001 написа:
OK :-) Нямам трифазен.

Ако реша да сложа кондензатор колко микро-фарада трябва да е че да изкара 5-10 секунди, ако е 200-300 волтов и го зареждам със 18в зарядно, до 18 волта ли ще се зареди?
Няма да изкара и 2 секунди дори да сложиш 68,000 микрофарада на 25V.
lovech2001 - специалист
Добре де, пича на долното видео си е направил акумулатор за колата от 6 кондензатора, а един винтоверт да не могат подкара ?

https://www.youtube.com/watch?v=z3x_kYq3mHM
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Акумулаторна отвертка-заминала батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: