• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ozimen - специалист
АП е в таблото на малко търговско помещение ,което е давано под наем.Стопен е главния предпазител само-другите видимо са добре.Каква може да е причината за това?Ако е имало претоварване на някой кръг не трябва ли да се изключи или повреди неговия АП?Аз,правя ремонт на помещението и като свалих капака на таблото видях ситуацията.Всички предпазители работят включително и главния-ток има на всякъде.Предлагайте какъв да купувам за смяната.
На сегашния пише:
AEZ
220-380~
E 21 6000
GEE 19 G63A
По принцип най-големия консуматор е ел.подово отопление и се чудя тези 63А не са ли множко?
Като изключа главния тока спира навсякъде.Стопена е долната част на АП,където е входната клема.Може би слаба връзка или....?
Достъп до таблото с електромера НЯМАМ.
MIRO_073 - майстор
На слаба връзка прилича
hidrazin - майстор
ozimen написа:
...Ако е имало претоварване на някой кръг не трябва ли да се изключи или повреди неговия АП?....
Не е задължително. Може да са натоварвани няколко кръга и за всеки кръг токът да е бил в границите.
Да но сумарно да са претоварили главния.
Примерно 8 кръга с предпазители от 16А натоварени да кажем с по 12А.
Излиза 8х12=96А. Но пък тогава главния би трябвало да изключи от претоварване (ако е бил читав).
За мен по-скоро е била хлабава връзка при башона.
Ами щом е бил 63А взимаш пак такъв. Примерно на Шмайзер Електрик с крива С.
:partyman:
toolegittoquit - майстор
И според мен е била хлабава връзка. Почисти от окиси кабелите, които са влизали в стопеният предпазител с леко потъркване с фина шкурка. Леко де! След това слагаш нов предпазител. Има различни марки, най-разпространените са Шмайзер(Шнайдер) оранДжеви крива C. Има и други марки - Моелер, Генерал Електрик, АББ - може и такъв де..
griffin - майстор
не трябва ли главния предпазител да е с по-бавно действие от предпазите на съответните вериги, за да има по-добра селективност инсталацията?
1115 - специалист
Хлабава връзка.
За това утре ДедУ ви Коледа ми е подготвил подарък динамометрична отвертка.
Да си стягам както трябва тия ми ти болтове.
ozimen - специалист
Ето една снимка.

Прикачен файл

IMG_20151220_111014.jpg
ozimen - специалист
още

Прикачен файл

IMG_20151220_111004.jpg
hidrazin - майстор
ozimen написа:
Ето една снимка.
Нормално. Класика в жанра.
И не го слушай оня с "фината шкурка" и лекото потъркване. :lol: Къде ли ще се протърква? :lol:
Такъв "горял" кабел или се реже до здраво, или се сменя. Никви протърквания!
Нали знаеш - там дет е текло, пак ще тече и там дет е горяло, пак ще гори. :)
Смени парчето. Една педя е и струва стинки.
А това ми хареса. Поне един дет е в час:
1115 написа:
...За това утре ДедУ ви Коледа ми е подготвил подарък динамометрична отвертка.
Да си стягам както трябва тия ми ти болтове.
Преди време го бях писал, ама нещо някои даже не вдянаха за какво иде реч.
То си го пише. Просто некой требе да чете.
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
И не го слушай оня с "фината шкурка" и лекото потъркване.
Хидразине, леко окислен проводник, не хептен изгорял, се лекува с почистване на окисният слой. В случа това работа няма да свърши и се реже до здраво. Но аз не съм с кристална топка. От къде да видя, че е изгорял и зеленясал дори.
А за динамометричната отвертка - леко ненужна екстра. Ръката ми отдавна се е превърнала в такава. :-D
ЧЕСТИТА КОЛЕДА, Хидразин. И внимАВАЙ ДА не станеш на Пентазин. :-D :-D :partyman:
griffin написа:
не трябва ли главния предпазител да е с по-бавно действие от предпазите на съответните вериги, за да има по-добра селективност инсталацията?
А не трябва ли предпазителите да са ти по-бързи от тия на енергото, за да не ти се налага да ходиш до таблото вън, отколкото до таблото в апартамента? Принципно май трябва да има едни съобразявания...
  • 1
  • 2

Тема "Стопен автоматичен предпазител (AП)." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: