Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
xameleon - помощник
Здравейте, имам нужда от подобно реле, което да засече, че пада напрежението на мрежата и да се включи към батерия. Идеята е следната. Имам рутер на 12в и батерия на 12в, 14ah. Не искам юпс, защото трябва да е постоянно включен и преобразува 12в в 220 и после пак на 12. Няма смисъл от това. Не ме бърка ако ми прекъсне нета за минута. Гледах за захранващи модули, които подават 12в изходящо напрежение и имат опция да зареждат батерия, ако засече че е паднал заряда. Принципно към батерията освен рутера ще има включено и още едно устройство на 5в, за което съм си взел кит стабилизиращ от 3 до 37входящ до съответните 5в изходящ. Рутера не знам колко ампера е, но от усбто му не може да захрани распберито, което черпи не повече от 1ампер. Странното е че на рутера усб се ползва за закачане на хард, който трябва да е минимум 1ампер, но явно не е. Та искам като спре тока, автоматично да се включат към батерията и като дойде тока да си мине от батерия на зарядните, като батерията искам да се зарежда от време на време.

Тема "Въпрос за захранване на реле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: