Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
GalinBelos - специалист
Според мен точка две най-елементарно може да се реши с използването на три триполюсни контактора с бобина за 220v. .
hidrazin - майстор
GalinBelos написа:
Според мен точка две най-елементарно може да се реши с използването на три триполюсни контактора с бобина за 220v. .
Дай сега да го видим това елементарното.
Нали знаеш - мисленето е едно а на практика е друго.
И то тва мисленето на много хора не им се отдава съвсем добре.
:partyman:
borkata3000 - специалист
Здравейте!
В продължение на сериала с моите схеми, моля за помощ за решението на още една:

Закупих си модул с дистанционно управление на 4 канала, с който искам ръчно да управлявам прожекторите.

Това е модула

А това е схемата, която ви моля да довършите. Не бих могъл сам, защото не съм сигурен, че правилно разчитам пдф-та относно нормално отворения и нормално затворения контакти. Картинката е линк към datasheet-a:
Прикачен файл:
Untitledd.jpg
Untitledd.jpg (8.3 KиБ) Видяна 1354 пъти
[/url]

И сега пред мен стои задачата, да свържа модула към PIR и LED, така че нормално PIR да командва LED, а като реша да изляза на двора да направя софрата, да мога да включа принудително LED с дистанционното.
Прикачен файл:
sh.1.jpg
sh.1.jpg (43.6 KиБ) Видяна 1354 пъти
sirko - специалист
Ето, принудително вклюзване без значение състоянието на PIR-а
П.С. Сега го разгледах дистанционното... едноканално ти върши работа и са по евтини към 10лв от китайците... ама и това става :)

Прикачен файл

sh.jpg
sh.jpg (41.77 KиБ) Видяна 1350 пъти
borkata3000 - специалист
sirko, благодаря ти!
Два от каналите на модула ще използвам, за да управлявам два кръга на осветление. Третия ще спира и пуска централното захранване на каравана, за да не ходя всеки път до централното табло. Което е следващия ми въпрос, но първо искам да реализирам тази схема.
borkata3000 - специалист
Всъщност, знаете ли дали има автоматичен предпазител, който мога да командвам посредством горния модул? Целта ми е като отивам към ранчото да си спестя време и усилия, като пусна централното захранване на караваната с дистанционното? Няма големи консуматори, таван 2 kW.
Или пък контакт, който да управлявам с този модул? :?
sirko - специалист
Има, викат му контактор, работи като релето, има бубина и контакт(и)... има с бубина (управлението) както на 220V така и на 24V ...според твойте нужди купуваш и монтираш.
borkata3000 - специалист
Какво направих? Вързах аз схемичката от рпедишната страница, тази с 3 PIR и 3 LED. Обаче добавих още един LED. И хоп, всички прожектори светнаха и не искат да изгаснат (преди да добавя последния LED, нямаше дертове). И сега PIR до най-близкия LED не го чувам да "цъка". Възможно ли е да съм го изгорил от претоварване? Ако е така, защо само един, а не и трите да изгорят? Как да реша проблема? Каква е границата на претоварване на PIR?
DMN - майстор
Освен да е залепнало реленцето на някой от тях. Този дето не цъка му откачи червения проводник( по твоята схема) и ще разбереш дали е така, и дали е от него. Същото може да направиш и с другите, като ги откачаш един по един, докато разбереш къде е проблема. Става и с мултицет, но трябва да се измери тук там.
изчетох темата но може ли да помоля някой да обясни по подробно или ако е възможно да качи схема на девиатор свързан с датчик за движение двата ключа датчика и лампата

Тема "Как да свържа PIR, LED и ел. ключ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: