Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Прикачен файл:
Девиаторна схема с PIR датчик.jpg
Девиаторна схема с PIR датчик.jpg (21.87 KиБ) Видяна 1434 пъти
:partyman:
kozl - майстор
nikolov333 написа:
И аз мисля да правя такова финтиране на датчика за движение, понеже искам да светва коридорно осветление във входа, когато приближавам входната врата и в същото време да си работи с автомата от бутоните по етажите.. :thumbs:
Идеята не е подходяща. Без да разкачиш осв.на коридора датчика ще запали и етажното осветление.
Аз смених плафоните в коридора на вход сграда с плафони с вграден датчик за движение, но:
Изкопах улей в стената от разпределителна кутия с наличие на постоянно вахранване (не от автомата за стълб.осветление) и захраних коридорните плафони с постоянно напрежение, като ги откачих в тяхната РК от веригата на стълбищния автомат. Добавих и още един плафон.
Накрая запълване на каналите, шпакловане боядисване.
Сега етажите се осветяват през стълбищния автомат, през контактор, захранен от датчик за осветеност, та като е светло контактора не действа.
Но при нас осветеноста на стълб.клетка по етажите е еднаква и това позволява един датчик за осветеност да е подходящ за цялата ст.клетка. А коридора на партера дълъг. През деня в началото на коридора светло, а в края вече тъмнее. И сега много често се включва само вътрешния плафон.
Ма има некакъв дефект най-вътрешния плафон, оти релето щрака по 3 пъти докато задържи постоянно. Но докато свети нема да го бъзикам. Година мина с два LED-а в плафона. Единия е наВитак, а другия не го помна като марка, но свети поне от 4 г на това място.
nikolov333 - майстор
При мен няма такъв проблем..просто не съм описал правилно ситуацията, понеже този коридор се захранва самостоятелно с отделен автомат от стълбищното осветление. Коридора е от към задния вход на блока от двора, където паркирам и понеже няма външни лампи, проблема ми е само да светне в коридора, докато отида до вратата и да видя кой ключ ми трябва, за да си отключа.. Приготвил съм и един лед прожектор с вграден датчик за външен монтираж, но се "ослушвам", понеже ще се налага да го ремонтирам след време, а коридора е с лед плафон с драйвери и вече 3-та година няма проблем..
nautilus33 - майстор
Да питам нещо в темата, че имам проблем с един ЛЕД прожектор от Лидл. До сега не го бях пробвал откакто съм го купил. Реших да го монтирам на мястото на една външна лампа, която е вързана към ключ. Махнах фасунгата и на нейно място сложих прожектора. Да, ама проблем. като пусна от ключа, свети, и като мине времето, за което е настроен да свети при преминаване на някой пред сензора, не гасне, а мъждука. Казаха ми, че може да е от ключа. Махнах го и го вързах към един кабел с щепсел. Включих го в контакта, ама пак същото. та, повреден ли е или нещо бъркам при свързването, макар, че не знам какво мога да бъркам. Има лустер клема с фаза, нула и земя, като съм вързал само фазата и нулата. Прожектора е такъв https://www.lidl.bg/bg/p/rabotilnica-s- ... tor/p27245
kozl - майстор
чет авг 01, 2019 5:25 pmnautilus33 написа:
Да питам нещо в темата, че имам проблем с един ЛЕД прожектор от Лидл. До сега не го бях пробвал откакто съм го купил. Реших да го монтирам на мястото на една външна лампа, която е вързана към ключ. Махнах фасунгата и на нейно място сложих прожектора. Да, ама проблем. като пусна от ключа, свети, и като мине времето, за което е настроен да свети при преминаване на някой пред сензора, не гасне, а мъждука. Казаха ми, че може да е от ключа. Махнах го и го вързах към един кабел с щепсел. Включих го в контакта, ама пак същото. та, повреден ли е или нещо бъркам при свързването, макар, че не знам какво мога да бъркам. Има лустер клема с фаза, нула и земя, като съм вързал само фазата и нулата. Прожектора е такъв https://www.lidl.bg/bg/p/rabotilnica-s- ... tor/p27245
Я пак обясни ама по-разбираемо това в червеното, щото се получава нещо като загадката с фара де гасне, изгасне ....
При първоначално пускане на захранване към някои от тези прожектори, може има да време на адаптация и да се шашкат през това време. За това трябва да са постоянно захранени, а не с възможност да им се бъзика захранването.
Тоя прожектор има ли тример за осветеност?
nautilus33 - майстор
Така, вързах го през ключ, защото иначе трябва да се прави разклонителна кутия и да се пусне отделно извод за него, или да се изкара външен контакт, което си е пак същото май. Та, като пусна тока към прожектора, т.е. през ключа към, който съм го вързал, прожектора светва силно, и след около 15-20 секунди светлината намалява, и се вижда как диодите примигват без да гаснат напълно. Ако мина пред сензора, светва силно, и след 15-20 секунди пак намалява светлината и диодите примигват или по-скоро мъждукат(не гаснат напълно а светят по-силно и по-слабо, но не с пълния си капацитет). Има три копчета отдолу. За продължителност на светене, за осветеност на сензора, т.е. дали да сработва само когато е тъмно или и през деня, както и за чувствителността на сензора. Ако трябва, утре ще го включа пак посреством щепсел и ще го оставя така за половин-един час да видя, ама все ми се струва, че не трябва да прави така.
hidrazin - майстор
чет авг 01, 2019 6:54 pmnautilus33 написа:
Има три копчета отдолу. За продължителност на светене, за осветеност на сензора, ...
Така и не разбрах какво и как си свързал но тези копчета НЕ ГИ ПИПАЙ.
Доколкото разбрах проблема ти е че прожектора не мое да угасне напълно а остава да мъждука???
Възможни причини:
- обръкани фаза и нула - демек релето/датчика прекъсват нулата а не фазата.
- ключът е с ламБа - светещ
- дълга линия в която се индуктира напрежение от натоварена съседна линия (малко вероятно).
И си свържи жълтозеления към земя/нула.
:partyman:
nautilus33 - майстор
Утре ще отворя, ако не забравя, и ще снимам. Иначе кабелите ги размених вчера, за да видя да не съм объркал, ама не. Линията от ключа до прожектора е около 2 метра или по-малко. Иначе да, това е проблемът- не изгасва напълно.

ПП или имаш предвид, че са объркани фабрично фаза и нула в самия прожектор?
kozl - майстор
чет авг 01, 2019 7:24 pmhidrazin написа:
чет авг 01, 2019 6:54 pmnautilus33 написа:
Има три копчета отдолу. За продължителност на светене, за осветеност на сензора, ...
Така и не разбрах какво и как си свързал но тези копчета НЕ ГИ ПИПАЙ.
Доколкото разбрах проблема ти е че прожектора не мое да угасне напълно а остава да мъждука???
Възможни причини:
- обръкани фаза и нула - демек релето/датчика прекъсват нулата а не фазата.
- ключът е с ламБа - светещ
- дълга линия в която се индуктира напрежение от натоварена съседна линия (малко вероятно).
И си свържи жълтозеления към земя/нула.
:partyman:
Фазата и нулата - може би.
Ключът какво като е с ламба. В случая важното е да е включен и да има постоянно захранване към прожектора.
Дълга линия - къде е тая дълга линия :? Датчика е до прожектора.
Мисля проблема да е в уреда. Вероятно няма електромеханично реле, а е се пали/гаси по електронен път и има утечка, което се потвърждава от това:
nautilus33 написа:
след около 15-20 секунди светлината намалява, и се вижда как диодите примигват без да гаснат напълно

Тема "Как да свържа PIR, LED и ел. ключ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: