Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Bo
Привет!

Дайте идея, как може да се реализира звездно небе в детска стая!
Трябва да може да се оставят светлините включени през ноща, така че да не са много ярки или да могат да се намаляват...
Светодиоди, крушки, оптични влакна?
Някой правил ли е нещо такова?
Гост
Звездното небе е на принципа на луничките.Трябва да се вгради в тавана.Размера на тялото е колкото един лев.Разликата с луничките е че светлината на звездното небе не е насочена, а разпръсната.Ако искаш да намаляваш осветлението ще ти трябва и реостатен ключ,а също така и трансформатора за звездното небе трябва да е специален,но не съм сигурен точно какъв.Цената на едно тяло е около 3лв. без крушката.Крушката зависи от модела е от 0.80до2.50лв. и има няколко модела 12w,20w и мисля че имаше и 30w
masteradmin - майстор
Виж галерията към детската стая там няма точно звездно небе но има много маниашки тавани.
Галерия детска стая. А утре ще напиша специално една статия.
Последна промяна от masteradmin на пон яну 02, 2006 5:08 pm, променено общо 1 път.
masteradmin - майстор
Ето още малко снимки.

Прикачен файл

zveznebo_09.jpg
zveznebo_09.jpg (36.69 KиБ) Видяна 9421 пъти

Прикачен файл

zveznebo_04.jpg
zveznebo_04.jpg (30.11 KиБ) Видяна 9421 пъти

Прикачен файл

zveznebo_02.jpg
zveznebo_02.jpg (22.65 KиБ) Видяна 9421 пъти
Bo
Благодаря за отговорите!
Къде в София могат да се купят DIP Line панели или блокове за управление на светодиоди?
Знаете ли някоя фирма или майстор, който е правил звездно небе?
Osiris - специалист
Луничките както всички знаем отделят много топлина харчат много и горят често защо не пробвате светодиоди може да се правят всякакви цветови комбинации и ако работят в номален режим без да им се превишава тока могат да светят 10 000 часа и повече да не говорим че ако са малко на брой и електромера няма да ги усети
deer - специалист
колко много харчат луничките?
Osiris - специалист
Зависи колко искаш да ти светят има от 10 - 60 W в сравнение със светодиодната 1- 2 W всеки може да сметне кое му е по добре
solo5 - майстор
продаваха се преди звездички, планети, луна и т.н. които се залепват за тавана и светят в тъмното, без да е нужно някакво захранване за тях :?

Тема "Звездно небе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: