Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
GL78 написа:
Ми възтановявал съм машини, но след вдигането на А-то става заря- метализирали













ми
Май съм добре...абе GL кви ги приказваш несвързани,да не си надрусан?
GL78 - специалист
valentino76bs написа:
GL78 написа:
Ми възтановявал съм машини, но след вдигането на А-то става заря- метализирали
Работех в леярен завод и имах задача да възстановя ел. инсталацията за поддържане на температурата на пресформата. За АП ползвах стари събрани в кашон-така ми е казано. При теста след секунди изк автоматичния прекъсвач на таблото, а при мойте АП- заря. На другият ден пробвахме останалите през пробна лампа на 220 волта към корпус...е, имаше и читави. Неползвайте стари- изпитано!












ми
Май съм добре...абе GL кви ги приказваш несвързани,да не си надрусан?
hidrazin - майстор
Не знам на какво си - дрога или алкохол ама да знаеш че не ти понася....
:partyman:
nikolov333 - майстор
Затова винаги казвам, че човек докато не го видиш какъв става, като е фиркан, не можеш да кажеш, че го познаваш по-принцип, а в много случаи няма и смисъл.. :-D :-D :lol:
lovech2001 - специалист
Гледам в wikipedia американски стандарт на 2 квадрата кабел при 120волта му пускат 15а, което при 240в си е 30ампера? И това при положение че всичките им къщи са дървени?

Та колко всъщност е безопасният ток който може да се пусне по даден кабел?


Изображение

Прикачен файл

AWG to BG - Tok , Ampers 2017 b.jpg
tzetz009 - специалист
Добре си я доорисувал тая таблица ама по-добре да я махнеш , докато не са я прочели от някое енерго и да има смях по хамериканците и три дена луд купон !

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
lovech2001 написа:
Гледам в wikipedia американски стандарт на 2 квадрата кабел при 120волта му пускат 15а, което при 240в си е 30ампера?
Това как така те осени? Какво общо има сечението на кабела с напрежението бре???
:partyman:
lovech2001 - специалист
:? Гледах едно видео в тубата, та там викат у хамерика за да го докарат до същата мощност кабелите трябва да са двойно по дебели тъй като волтажа им е двойно по нисък, та по обратната логика.....
hidrazin - майстор
lovech2001 написа:
... та по обратната логика.....
...кабелите у нас трябва да са двойно по-тънки.
:partyman:
lovech2001 - специалист
hidrazin написа:
...кабелите у нас трябва да са двойно по-тънки.
:partyman:
Правилно, по двойно по-тънки кабели в БГ минава същият ампераж, или иначе казано ако на тях им трябват 5 квадрата кабел за 30 ампера, на нас ще ни трябва 2,5 квадрата за същият ампераж, нали?


Изображение

Тема "Предпазител за Ел. Табло ( БДС 6320-73 )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: