Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lovech2001 - специалист
fikata написа:
1,381977 1,50
1,784124 2,50
Уау, разликата между 1,38мм и 1,78 не е много голяма? Ако не го пише на смият кабел.... май само шублер трябва?

Ако се сложи следващият по големина предпазител (и съответният товар) има ли опасност да се изпържат кабелите?
pavelari написа:
5А - квадрат, 10А квадрат и половина, 16А два квадрата и половина, 25А четири квадрата, 35А шест квадрата - за кабели от типа ПВВ като токовете са минималните за тези кабели, но и най сигурните. 6 квадрата може да издържи до 63А но не продължително време и то ако има възможност за охлаждане на кабела...
Гъвкавите многожични проводници издържат с около 10-15% по-големи токове.
цък
hidrazin - майстор
Ба, ка щяло да не голяма - та това си е почти половин милиметър.
:partyman:
lovech2001 - специалист
valentino76bs написа:
lovech2001 написа:
Благодарности на valentino76bs за подарените ми предпазители, Да си Жив и Здрав майсторе и много успехи!
Хора с големи сърца и трябват на тази държава!!!
Абеееее стига бе човек ти като ,че ли бъбрек съм ти подарил,чак срам ме фана...
Пък на тая държава сопа и трябва друго трудно ще я оправи :)
:-) Не е важен размера, а жеста!!!

Във времена в които хора се избиват за по 2лв. Ти се вдигна насред зима, в снега и леда да пратиш нещо на напълно непознат без да очакваш нищо в замяна! Благодаря!

ПП. ако се видим един ден, почерпката си я имаш :-)
hidrazin написа:
Ба, ка щяло да не голяма - та това си е почти половин милиметър.
:partyman:
:-) почти половин мм за човек който вижда кабел веднъж в годината..... :shock: :?
toolegittoquit - майстор
lovech2001 написа:
почти половин мм за човек който вижда кабел веднъж в годината..... :shock: :?
Истината е, че това са много стари предпазители и ако бях на теб, щях да сложа нещо съвременно и да си преразпределя кръговете. Но принципно ако няма проблеми, стига всичко да работи, ще кара. Мога и да ти кажа къде има читава марка предпазители на под 5лв бройката нови.
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
Мога и да ти кажа къде има читава марка предпазители на под 5лв бройката нови.
Навсякъде.
:partyman:
lovech2001 - специалист
toolegittoquit написа:
Истината е, че това са много стари предпазители и ако бях на теб, щях да сложа нещо съвременно и да си преразпределя кръговете. Но принципно ако няма проблеми, стига всичко да работи, ще кара. Мога и да ти кажа къде има читава марка предпазители на под 5лв бройката нови.
Един ден като тръгна да си правя основен ремонт мисля да сложа нови трипроводни кабели със Дефектно токова защита иначе valentino76bs ми подари 3 предпазителя за сегашното ми табло.

Има ли смисъл да се сменя таблото ако има само по два кабела изтеглени до контактите?

Наистина ли всички панелни блокове до 89г са строени по долуописаният начин:

crez написа:
Да, гарантирам че във всички апартаменти строени да 1989г. са спазвани сеченията на проводниците според кръговете. осветление 1.5мм2,контакти 2.5мм2, бойлер,усилени контакти и кухня 4мм2 с входяш кабел от етажното табло 6мм2 с 63А предпазител на входа след електромера.


Ако се сложи следващият по големина предпазител (и съответният товар) има ли опасност да се изпържат кабелите?
valentino76bs - майстор
Спокойно кабел ПВВМ/сиреч мостов/ 2X 2.5 положен в мазилка никъде не съм видял допустим номинален ток по малко от 22 ампера така ,че спокоен бъди с 25 АП.За битова инсталация иди дойди,другаде са притесненията....Пък един ден ако решиш да ги сменяш ще ти вкарам такава оферта за нови ,че свят ще ти се завие....айде със здраве...!
toolegittoquit - майстор
Максимални препоръчителни/пределни безопасни токове при избор на предпазители по сечение
1.5mm2 = 10A/16A max
2.5mm2 = 16A/25A max
4mm2 = 25A/32A max
6mm2 = 32A/50A max
10mm2 = 50A/63A max
Важи за медни проводници. Не е предвиден корекционен фактор за всеки възможен вариант. Приблизителни стойности.
lovech2001 - специалист
Има ли Български стандарт по какви кабели колко ток може да минава и какви предпазители трябва да се слагат?

По инфо от този форум:
Изображение

UK:
Изображение

http://www.aeicables.co.uk/literature/C ... atings.pdf
http://www.diydoctor.org.uk/projects/cablesizes.htm

Прикачен файл

UK Cables standarts.jpg

Прикачен файл

Tok Amps Watts 220V.jpg
GL78 - специалист
Ми възтановявал съм машини, но след вдигането на А-то става заря- метализирали













ми

Тема "Предпазител за Ел. Табло ( БДС 6320-73 )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: