• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pavelari - майстор
hidrazin написа:
pavelari написа:
Абе, вие сигурни ли сте, че знаете какво точно ви отчитат и какво точно плащате... Не може при цена около 20 ст. за киловат час, при едни и същи консуматори, в рамките на 5 години сметката да се увеличи до 2 пъти.
А ти въобще сигурен ли си в кой свят и в кое измерение живееш?
Аман от "разбирачи".
:partyman:
:) много се радвам, че така ме посрещаш... редно е ако има модератори да те посплескат, защото много СЕ ДАЗНЯ НА НАЧИНА С КОЙТО СЕ ПОСРЕЩАТ НОВИ УЧАСТНИЦИ ВЪВ ФОРУМА и това го наблюдавам от доста време.
pavelari - майстор
Не мен - НОВИ УЧАСТНИЦИ!
hidrazin - майстор
Ти каква разлика имаш от новите участници?
Като гледам за две години отсъствие си дръпнал ... здраво назад.
Новите участници в повечето случаи са доста по-напред от теб.
:partyman:
kozl - майстор
moimoimoi написа:
ето, видно от графиката при 0 волта протича токИзображение
Я дай схемата на графиката, че тази графика много измислена.
Какво означава константния ток :? Тока на утечко на кондензатора :? Ако тока на утечка е в пъти по голям от тока на разреждане - има нещо гнило в кондензатора. Пробвай с друг кондензатор :lol:
kozl - майстор
Никой не отговори и да припомня питането:
А какво става при доставчика :? Като се приспаднат загубите по трасето и енергията се върнала при производителя. Може ли производителя да я оползотвори, в смисъл ще намалее ли въртящия момент на вала на генератора :?
moimoimoi - майстор
графиката е на фотоклетка ,от де го измисли този кондензатор?
задача 8
http://phtest1.tripod.com/Testove_12kla ... age_36.htm

а тук е схемата на свързване
http://phys.tu-sofia.bg/ef/Phys%202/Lek ... vupros.pdf
bdz43r - специалист
kozl написа:
Никой не отговори и да припомня питането:
А какво става при доставчика :? Като се приспаднат загубите по трасето и енергията се върнала при производителя. Може ли производителя да я оползотвори, в смисъл ще намалее ли въртящия момент на вала на генератора :?
Ще намалее за времето през което енергията се връща (половин полупериод). В следващата половина ще се увеличи.
todortv - майстор
hidrazin написа:
Той май си мисли че му мерят реактивната, добавят я към активната и го карат да я плаща? :? :-D
:partyman:
Не разбира се.
Имах предвид, че един електромер мери и двете и в зависимост от това дали компенсирането
е направено както трябва или не, се плаща или не се плаща глоба за некомпенсираната част или за прекомпенсация
За битовите се плаща, дори и за светодиода на телевизора и глимката на ключа. Това, че климатика и хладилника били с мотори и били индуктивен товар е заблуда, че електромера хващал само активната част. Тези на 110 волта с траф, плаща се и за загубите в трафа.
hidrazin - майстор
Ся сто пъти ли трябва да се обяснява, че плащане за реактивна има само при големите консуматори над 100kW ?
А това дето го консумират светодиода на телевизора и глимката на ключа що да не се плаща?
То не е реактивна енергия а си е активна. Иначе нямаше да ти светят. Ти бонуси ли търсиш? :-D
Един климатик рядко е с косинус над 0,7 особено ако е китайски или по-старичък.
В новите инверторни климатици си има компенсатори на косинуса.
Мисля че това стана задължително изискване в ЕС при вноса и производството на климатици.
Трафовете за климатици на 100 волта си имат загуби.
Но пък нека не забравяме че те са с тороидални и със сравнително голяма мощност 1300VA и нагоре.
Това обуславя малките им загуби и доброто КПД - обикновено 95-96%.
Пък и 100-волтовите са на светлинни години от откровените ментета дето се продават у нас.
:partyman:
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Размисли относно cosФ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: