Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
wernis - специалист
Въпроса го пусках в друга тема но почти никой не ми отговори, затова го пускам като отделна тема.
Имам 7 лунички в едно помещение, които мисля да са по 35 Вт. Как бихте ме посъветвали да ги вържа. Да взема два трафа 150 Вт за 4х35Вт крушки и един на 105 Вт за 3х35 Вт.
Или пък двата да са с мошност 150 Вт?
Незнам в такива случаи не ли по добре да се вземе един траф с по голяма мощност който да захранва тези 7 лунички?
Втория въпрос ми е как да се вържат ако са два електронни трафа? Предполагам трябва да е паралелно,така ли е?
velsi - Почетен майстор
Ако ще правиш свързване с отделни трансформатори трябва да са свързани на отделни вериги. Иначе ще береш ядове. Аз лично предпочитам традиционните пред електронните трансформатори.
bisplus - специалист
Ползвал съм от електронните...един токов удар и са извън играта!
georgiarg - специалист
И аз съм за стандартните тр-ри пред електронните. Най-малко търпят извесно претоварване.
ELEMENTAL - специалист
wernis аз бях ти отговорил на въпроса като писа в темата на cekito. Не знам какъв отговор очакваше, но траф 105 вата да го натовариш на 100 процента е недопустимо!!!А иначе за вида на трафовете с две ръце( пък и с двата си крака :lol: :lol: :lol: ) гласувам за обикновените такива.

Тема "Как най- удачно могат да се включат 7 лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: