Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Chefo77 - майстор
В къщата?
infomar
Chefo77 написа:
В къщата?
Ако е къща... не знам. Някаква аутечка...
Здравейте на всички и много благодаря за бързите отговори и мнения!Захранването е монофазно нямам трифазно в къщата,вчера направих следното нещо:живея на последния 3-ти етаж,който се явява тавански. Слязох и изключих главният предпазител от таблото на което е и електромера и е изнесено на стълб на улицата както предполагам е на много места в нашата мила Татковина!!Проблема изчезна няма фаза няма нула-нищо.След това го включих и прекъснах захранването с главният предпазител който е в ел.таблото ми в коридора на целия етаж-тогава няма фаза НО отново ми светва за момент фазомера на нулата или на пластинките на контакта!!!Ей сега се върнах след нов опит,направих това което колегата ми каза като пробвам нулата с фазомера или на пластинките съответно и допирам едната ръка до стената и....... :supz: :o ...това изчезва....няма го не пресветва фазомера на нула,т.е.всичко е наред!!!Иначе в стаята нямам консуматори все още сглабям мебелите!!!:)Благодаря на всички, и какво от тук насетне мога да направя ,не си представям че трябва да се допираме до стената като влизаме в стаята,все пак имам един малчуган който ще се нанася скоро а пък и чакаме второ дете!:) :o
hidrazin - майстор
Фазомера НЕ Е измервателен уред.
Металната конструкция на картона би следвало да е заземена.
Кой ти прави инсталацията? Извикай го да ти я провери.
Не си казал каква е - двупроводна или трипроводна.
:partyman:
kozl - майстор
hunter82 написа:
На всичките контакти съм поставил мост на нулата.!
По горното предполагам, че е двупроводна.
Тани - модератор
На статичното електричество даже не му е необходима инсталация :wink:
По същия начин фазомера ще светва за момент към който и метален (поне малко заземен) предмет да го докоснеш.
В момента в който сложих ламинирания паркет преди няколко седмици, започна да ме "удря ток" дори да посегна към стените, които все още бяха влажни от боядисването. Сега като сложих мебелировката, този ефект изчезна. Паркета е върху фибран 20мм, който пък е върху дюшеме и вероятно това е причината за наелекризирането. Тогава все още нямаше и первазите и на практика паркета беше на около сантиметър от всяка стена.

Нека автора каже какво е положението с неговия ламинат?
toolegittoquit - майстор
Мери напрежението фаза - нула под товар. И аз имам ламинат на подложка полимоли някаква и нямам проблеми.
DMN - майстор
Статично електричество е. Правил съм го това с фазомера преди много време, точно така се получава, дори и на стена без нищо метално. Даже наскоро тия дни пак го усещах това електричество като отивам да си мия ръцете и се хвана за металния корпус на смесителя за водата. Пода в кухнята ми е балатум. От дрехите се получава(натрупва), от домашните чехли, от мокет, килим и т.н. Тряскало ме и когато слизам от колата и се хвана за метална част от вратата, но не всеки път, явно зависи с какво съм облечен. Даже може да разкажа един комичен случай. Отиваме с една позната на битака. Разглеждаме дрехи. Тя си избра нещо и отива да го плаща на продавача, а пък той е от мургаво-говорящите. Тя му подава парите, той посяга да ги вземе и се дърпа рязко - аааа, гОспожо, удряте ток! Ние се смеем(на мен вече ми стана ясно какво е), а той ни гледа изумен. Пак посяга и пак се дърпа изумен. Накрая й каза да остави парите на масата и да стои далеч от него :-D. Пак така върна и рестото - от разстояние :-D .
Щом не свети постоянно фазомера, не е опасно. Просто статичното електричество се разрежда към земя през него и той светва в момента на разряда.
MIRO_073 - майстор
Аз пък все си мисля, че е накакво дефазиране във фазите, неравномерно натоварени, изместване на звезния център, няма добро земно в таблото на енергото и от там аномалий с нулата в къщи. А и напрежението му е много високо нещо? :?
toolegittoquit написа:
Мери напрежението фаза - нула под товар. ..
И с колко товар да мери - пробна лампа, 15 kW товар? И с какво ще му помогне това?
Последна промяна от MIRO_073 на пон фев 08, 2016 5:42 pm, променено общо 3 пъти.
toolegittoquit - майстор
DMN написа:
Статично електричество е...
Много рядко съм усещал ефекта на статичното електричество. А и то не се чувства толкова като по-дълго боцкане, а кратък разряд... Тоя сценарий с постоянното натрупване на статично ми се види странен. Не че не е възможен.

Тема "напрежение в нулата на контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: