Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
razrushi si sam - напреднал
Здравейте!
В момента 2 семейства плащаме 1 сметка за ток и искам електроенергията да се отчита отделно - две сметки, а и ми предстои пускане на електроинсталация на единия етаж. Четох из форума, че може да се измерва електричеството с още един електромер и без да се прави ново присъединяване, като после всеки плаща колкото е изхарчил, но мисля че мислейки в дългосрочен план е по - добре сметките да са отделни.
Та искам да задам няколко въпроса :)
1.Какви документи са необходими за присъединяване на мое име?
2. Цялата процедура по "Ново присъединяване" ли ми е необходима https://www.evn.bg/Chastni_klienti/Elek ... ed_El.aspx проучване, консултиране,...
3. Предполагам се вмъквам в диапазона 7-15 kW. Очакваните консуматори са нещо подобно1.2-1.5 kW осветление, бойлер 3 kW, 2 телевизора, 2 хладилника, 1 циркуляр 2 kW, 2 перални, компютри 0.5-1 kW, готварска печка. Като естествено не всичко ще бъде ползвано едновременно, но мисля 6 kW е прекалено малко.
За сега това ми е наложащо да знам, благодаря :)
kozl - майстор
Влизаш в процедура и започваш с проучване.
В ЧЕЗ за проучване по спомени платих към 100 лв. Отделно ми поискаха проект. Елементарен, но заради печата платих още 50 лв. И после такса присъединяване като до 15 киловата е към 696 пари.
vk - специалист
Така са цените, те са единни за всички ЕРП-та и се определят от ДКЕВР - до 6 kw - 444 лева; 7-15 kw - 696 лв. Разликата е 252 лв. Понякога, в зависимост от конкретната ситуация можеш да поискаш 6 kw, а да получиш и повече. Къде е таблото с електромерите, нови кабели ли ще се пускат за твоя етаж или ще вземеш от другия етаж. Ако ел.мера е захранен с дебели жици 10 кв.мм, оттам ти да си сложиш прекъсвача (63А) оттам надолу да си направиш таблото за етажа.
Конкретно трябва да се види ситуацията.

При подаване на искането за договор за присъединяване е необходимо да представите следните документи:
- удостоверение за актуално състояние и/или ЕИК, ако сте юридическо лице,
- документ за самоличност или нотариално заверено пълномощно (за упълномощени лица),
- документ, удостоверяващ вещното право върху обекта/имота или нотариално заверен договор за наем.
За нови обекти или такива, които се преустройват по реда на ЗУТ, е необходимо допълнително да приложите:
- разрешение за строеж на обекта, издадено по реда на ЗУТ,
- одобрен инвестиционен проект – част архитектурна и част електрически уредби на обекта в частта, засягаща монтирането на съоръженията за присъединяване и подхода към тях, съобразени с условията в предварителния договор.

Ужас е положението ............. а уж облекчават админитративните процедури.
razrushi si sam - напреднал
Таблото с електромерите е на 30-35 метра от етажа. Най - вероятно нови кабели ще се пускат, както разбрах от изчетеното по - безопасно е 3-жилен кабел, вместо мостов(два проводника).
shadow__01 - майстор
vk написа:
Ужас е положението ............. а уж облекчават админитративните процедури.
За съжаление ще трябва да мине по кАналният ред. И накрая ще му олекне (джоба) с 700+ лева.
razrushi si sam - напреднал
За сега намерих план за строеж на сградата, нотариален акт нямам. Оценката преди строежа на сградата там за материали и труд сигурно е, вълзлиза на 24 000 лв пари през 85 година някъде. Накрая на плана има и чертежи на ел. инсталациите и ел. таблата.
Salvador - специалист
Предлагам ти първо да се видиш с тях и да разбереш конкретно какво ще искат. За ЧЕЗ знам за доста случаи, когато 1 и 2 етаж на къщи са изкарвани на отделни табла и не е чак такава бюрокрация.
vk - специалист
Излезна днес някаква новина по въпроса за присъединяването, макар и отнасяща се за ЧЕЗ, може да е интересна на онези които им предстои това упражнение:

"ЧЕЗ намалява сроковете за присъединяване на нови клиенти
София, 6.март.2016 г. /Генка Иванова, БТА/`
С цел да облекчи процеса по присъединяване на нови обекти, "ЧЕЗ Разпределение България" АД оптимизира дейностите в дружеството и съкрати сроковете, зависещи изцяло от компанията. С 12 месеца по-кратък ще бъде периодът за изграждане на нов трафопост, а с два пъти е намален срокът за монтиране на нов електромер в съществуващо електромерно табло. С 4 месеца по-бързо ще се извършва присъединяването към въздушна мрежа ниско напрежение с монтаж на ново електромерно табло и средство за търговско измерване. Това съобщи пресцентърът на компанията.
Присъединяванията на нови клиенти често зависят от сложни административни, нормативни и бюрократични процедури за строителство и въвеждане в експлоатация на обекти от електроенергийната мрежа на ЧЕЗ. Ние оптимизирахме процесите, които зависят изцяло от дружеството и съкратихме времето за изпълнение до възможния минимум, отбелязва Цветомир Ралчев, директор "Стратегическо планиране и развитие на мрежата" в ЧЕЗ Разпределение България.
Три са етапите на присъединяване на нови обекти към електроразпределителната мрежа. Първият етап е за проучване на условията за присъединяване, вторият завършва със сключване на договор и изграждане на необходимите присъединителни съоръжения. В третия етап се сключва договор с доставчик за продажба на електроенергия и обектът се включва под напрежение към електроразпределителната мрежа.
niiksan - напреднал
Може и без документация. Два дълги пръта с куки накрая. Присъединяването да става за предпочитане вечер. Може даже да е без предпазители :-D Това го видях в къща в Столипиново на ул. Батак. :rock:
FM STEREO - специалист
У Самоков в махалата го правят по друг начин,с прът закачат фазата, а нула взимат от чешмата :-D ВНИМАНИЕ! НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА!

Тема "Ново присъединяване към EVN?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: