Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gnt69 - майстор
n_a написа:
Аз пък разбрах, че наследодателят няма документи за собственост
Ама може и да не е тъй
Да де ама трябва адвокат при всички случаи. Давност ли или друго адвоката ще измисли нещо. Те за пари всичко правят. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не знам какво трябва. Питащият повтаря едно и също и изобщо не отбира какво му пишем
razrushi si sam - напреднал
Сградата е 3 етажа, брат ми е на единия аз ще бъда на другия, първия не е разделен. Нито аз нито той има нотариален акт.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не ти или брат ти! Наследодателят, починалият има ли нотариален акт? Има ли изобщо някакъв нотариален акт?
razrushi si sam - напреднал
n_a написа:
Не ти или брат ти! Наследодателят, починалият има ли нотариален акт? Има ли изобщо някакъв нотариален акт?
няма
kozl - майстор
Има отстъпено право на строеж, виза за проектиране, някакъв проект (с неупоменато съдържание) и незаконен строеж. :rolleyes:
ArturDent - Почти Безобиден
kozl написа:
Има отстъпено право на строеж, виза за проектиране, някакъв проект (с неупоменато съдържание) и незаконен строеж. :rolleyes:
Точно!


Първо сградата трябва да стане търпима (защото няма начин да стане законна), след това може да се мисли за всичко друго.
Да не ви плаша но ... правото на строеж се погасява до 5 години.
Демек трябва да се доказва че сградата е завършена на етап груб строеж (включително и покрив) в тия 5 години от учредяването на правото на строеж.

В момента не можете да правите НИЩО със тази сграда, защото де-юре тя не съществува. Дори и целия род да се съберете не можете например да я продадете или дадете под наем.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
По-горе писах, сега ще го повторя с други думички
Сградата е незаконна, вие я ползвате на никакво основание. Стойте си мирно и тихо и поне си запазете сегашното положение. За сметките, може да си сложите допълнителни електромери, за вас си. Не пипайте енергото, да не се разсмърди цялата работа, да ви изгонят, да я съборят
razrushi si sam - напреднал
Тук нещата се раздвижиха най - после. Събрах документите които са необходими за проучване и от евн са идвали докато ме няма. Като дадох документите в ЕВН и исках до 15 кВ и ми казаха да пиша 11, щото до 15 било аванс а мен нямало да ми трябва защото вече сградата е построена.. та там се плаща 99 лева за проучването. За договора ми казаха че ще ми трябват още план от електротехник и мисля че отстъпено право за строеж, някъде си бях записал но сега листа не е в мен.
geniya - специалист
След проучването което е направено от ЕВН ще ти извадят предварителен договор, който важи 1година.
Правиш си ел.проект САМО за частта която ще присъединяваш в случая етажа.
Вероятно в предварителния договор ще ти пише, че ще се монтира нов електромер в съществуващото електромерно табло.
Когато имаш проекта подаваш ОТНОВО заявление за сключване на окончателен договор, самото заявление е безплатно.
След като си подал заявлението за окончателния договор, същия се изготвя за 30дни и ще получиш писмо да отидеш да го подпишеш.
Подписваш и ти се издава фактура която да платиш по банков път, плащащ и почва да тече срока за присъединяване описан в договора /3месеца/.През това време хващаш техник да ти подведе нов кабел от етажа до електромерното табло. Този кабел го правиш ти, а не ЕВН защото е след електромера.ВЪзможно е в договора да ти пише, че ще се монтира само електромер в таблото, ако таблото е изнесено извън сградата, ако е вътре вероятно ще го изнесат отвън със всички електромери.Вън ли е таблото подписваш и плащаш договора и вадиш кабела до таблото отвън.
ВАЖНО: За да ти сложат електромера трябва да подадеш 2декларации отново в ЕВН.Те са за монтажа на самия електромер и кой ще плаща тока.След декларациите до 7дни ще сложат електромера и кабела ти трябва да е закаран до електромерното табло за да го включат към електромера, ако не си го изкарал да го включат ще ти вземат още пари за второ идване един вид.Ако имаш въпроси пиши на лично.

Тема "Ново присъединяване към EVN?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: