Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Е не бъди сигурен. Има изключения.
gnt69 - майстор
По какъв начин са определили кой етаж на кого е. Това имам в предвид доброволна делба. :partyman:
razrushi si sam - напреднал
Да, доброволно е направена делбата. В момента за единия етаж се плащат данъци, за другия не (още не го ползвам). Техника в общината ми каза че ми трябва само още копие от отстъпено право за строеж, за което подадох заявление вече и скоро трябва да ми бъде издадено копието.
Последна промяна от razrushi si sam на пон мар 21, 2016 11:19 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
E документи имате ли кой етаж на кой е. :partyman:
razrushi si sam - напреднал
gnt69 написа:
E документи имате ли кой етаж на кой е. :partyman:
Мисля че нямаме документи за собственост. Нотариален акт ли имаш предвид, акт 16 или нещо такова? ;д
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нотариален акт е документ за собственост.
gnt69 - майстор
Направете делба. Нарича се доброволна делба в който документ е описано кой етаж на кой е + процент от общите части на сградата например стълбище мази, тавани, двор как се делят. Това е документ за собственост. Нарича се доброволна защото се делите доброволно, всеки си знае дела от имота. Доброволната делба се заверява нотариално вписва се в районния съд и има силата на нотариален акт.
razrushi si sam - напреднал
n_a написа:
Нотариален акт е документ за собственост.
Нямаме нотариален акт. Техника каза, че за слагането на още един електромер не би трябвало да е необходим нотариален акт, но все пак може би си заслужава да се изкара, може за в бъдеще да потрябва. Гледам в интернет пише правело се данъчна оценка и после на основа на тая данъчна оценка се определя цената на нотариалния акт и така
gnt69 - майстор
razrushi si sam написа:
n_a написа:
Нотариален акт е документ за собственост.
Нямаме нотариален акт. Техника каза, че за слагането на още един електромер не би трябвало да е необходим нотариален акт, но все пак може би си заслужава да се изкара, може за в бъдеще да потрябва. Гледам в интернет пише правело се данъчна оценка и после на основа на тая данъчна оценка се определя цената на нотариалния акт и така
Е не е баш тъй ама подобно. Трябва ти адвокат.
Чакай да питам че не ми стана ясно. На колко етажа е сградата. Ти какво наследяваш. Кой е собственика на другите етажи.
И те имат ли документи за собственост. Аз през цялото време си мисля че това е двуетажна сграда и с твой роднина сте наследили по един етаж, затова ви карам да се делите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз пък разбрах, че наследодателят няма документи за собственост
Ама може и да не е тъй

Тема "Ново присъединяване към EVN?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: