Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
razrushi si sam - напреднал
Искаме да плащаме отделни сметки, нотариален акт няма.
kozl - майстор
razrushi si sam написа:
Кое е по - добре, ново присъединяване или просто откриване на нова паритида?
Аз не съм сигурен, че ще открият нова партида без процедура за присъединяване. Съществуващата партида ще смени титуляра. Едва ли ЕРП-то ще пропусне да пребере такса присъединяване за нова партида. Все пак ще инвестират в нов измерителен уред, а може би и табло :?
Това че не ви се плащат нотариални такси за издаване на нот.актове е причина да нямате еднозначен документ за собственост, а да разполагате с доказателствен материал за собственост. Е да ама се оказва, че документацията е непълна, нямаш удостоверение за наследници, нямаш и такова за търпимост.
Ами мъка, разправия, процедури. Много от чиновниците приемащи документи не са юристи и като няма нот.акт за тях няма документ за собственост.
Те за тва некои партиди си остават с титуляр бащата на дедото на таткото :shock:
razrushi si sam - напреднал
Вече имам документ за наследници, отстъпното право за строеж, бележка за режийни разноски - това не знам какво означава ;д, визата имам също и плана на къщата.
Не че се стискам за таксите нотариални, обаче искам да знам как е по - добре, а и времето е от значение кое става по - бързо.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Без документ за собственост или договор за наем със собственик, представен от документ за собственост, нямате никакви права да искате каквото и да било. Не схванах връзката с нотариална такса.
Документ за наследници удостоверява кои са наследници, не какво е наследството
razrushi si sam - напреднал
Обърках се! Госпожата от EVN ми казва да и занеса какъвто документ ми даде главния архитек на общината, един приятел ми казва трябва ми удостоверение за търпимост, тук казвате че трябвало документ за собственост, ами това удостоверение за търпимост не играе ли ролята на документ за собственост все пак?
gnt69 - майстор
Удостоверение за търпимост се издава за сграда която няма строителни книжа не е вписана в документ за собственост и е търпима по сега действащите закони. Удостоверението за търпимост се издава при сделка . :partyman:

Вие как сте разделили етажите нямате ли доброволна делба.
kozl - майстор
Търпимостта заменя Акт обр.16 или Разрешение/удостоверение за ползване. Това не е документ за собсвеност.
За каква делба става въпрос, след като са нямали удостоверение за наследници :?
Първо носиш документи в ЕРП-то докато ги одобрят и приемат. Първа проверка. По нататък ги гледат и юристи и пак може да има проблеми до подписване на договор. Едва след подписване на договора започва изграждането.
На последния обект най-взискателни беха юристите от Топлофикация. Една година разправии докато да се подпише договор.
profesionalist_wood - майстор
razrushi si sam написа:
Обърках се! Госпожата от EVN ми казва да и занеса какъвто документ ми даде главния архитек на общината, един приятел ми казва трябва ми удостоверение за търпимост, тук казвате че трябвало документ за собственост, ами това удостоверение за търпимост не играе ли ролята на документ за собственост все пак?
За това не се чуди що става трудно присъединяването към ЕВН и разни други. Бюрокрацията е страшна. Освен да си масон 33-та степен и веднага ще ти придвижат всичко
fbr - майстор
profesionalist_wood написа:
За това не се чуди що става трудно присъединяването към ЕВН и разни други. Бюрокрацията е страшна.
По същия начин ставаше и прекарването на телефон навремето, докато не стана на пазарен принцип. От тоалетната ще те изкарат за да ти пуснат ток, както е сега с интернета. Пуста сопа неокастрена.
ArturDent - Почти Безобиден
Сега малко да оправя понятията.
1. Удостоверението за търпимост, заменя отчасти "Акт 16". Демек сградата е незаконна, защото няма строителни книжа, но е търпима. Търпима сграда означава че не можете да правите никакви преустройства и големи ремонти за които се изисква разрешение за строеж. т.е. в сградата може да се ползва, но само докато се саморазруши. Нямате право също да строите други сгради в парцела, докато не се премахне "търпимата" сграда. Не съм сигурен дали такава сграда може да бъде предмет на делба в реални граници.
Абе удостоверението за търпимост е нещо като "Акт 16" на юнашко доверие - казва че може би навремето сградата е била построена законно, но няма доказателства за това.

2. Отстъпеното право на стоеж - общината/държавата/частно лице ви дава един парцел за ползване. Възмездно или безвъзмездно. Този парцел не става ваша собственост! Вие трябва да построите сграда, която е ваша. Докато тази сграда е там имате право да ползвате и парцела. (Виж т. 1) Нямате право да съботите сградата и да построите друга.
По-простичко казано, някой навремето отива в общината и казва "Няма къде да живея". И от общината - "Ето тука на този НАШ парцел можеш да си построиш нещо, оправяй се."

3. Удостоверението за наследници не е документ за собственост. То показва кой има право да се разпорежда с наследството на починалия.

4. Бележките за режийните разходи са - сметки за ток, вода, газ и т.н. Искат ви ги за да видят че наистина сградата се ползва, след като нямате акт. 16.

Това е. Пълна каша.
По-добре, съберете всички документи и отидете при адвокат.
Той ще ви ориентира дали можете да разделите имота и чак тогава да пускате отделни партиди.
Енергото никога няма да ви пусне две партиди в един имот. Да не се бърка имот и парцел.

Тема "Ново присъединяване към EVN?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: