• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
шоп - майстор
ср юли 03, 2019 4:09 pmScoobydorss написа:

Защо смятате така? Със сигурност не са дадени напразно!
Имаме развитие по въпроса, ще ви държа в течение, но когато финализираме нещата. А ние ще ги финализираме! Енергото да си гледа работата.
Ааааа радвам се, че от вчера до днес има развитие:-)
Знам, че ще ги финализирате. В Бг хиляди живеят без акт 16 :idea:
Цели блокове в София са без акт 16, обаче хората си ги ползват от години, защото са теглили кредити от банки и плащат ипотеки. :-D
инж. К. Илиев,

Можете ли да ме насочите къде да открия тези становища на ЕВН, че даден обект може да бъде захранен от собствен енергоизточник?
ср юли 03, 2019 4:18 pmшоп написа:
ср юли 03, 2019 4:09 pmScoobydorss написа:

Защо смятате така? Със сигурност не са дадени напразно!
Имаме развитие по въпроса, ще ви държа в течение, но когато финализираме нещата. А ние ще ги финализираме! Енергото да си гледа работата.
Ааааа радвам се, че от вчера до днес има развитие:-)
Знам, че ще ги финализирате. В Бг хиляди живеят без акт 16 :idea:
Цели блокове в София са без акт 16, обаче хората си ги ползват от години, защото са теглили кредити от банки и плащат ипотеки. :-D
Кой е казал, че ще живеем в къщата без Удостоверение за въвеждане в експлоатация? :yawinkle:
kozl - майстор
ср юли 03, 2019 10:40 amScoobydorss написа:
Здравейте, имаме действащо разрешително за строеж, но по стандартният начин - с договори с ВиК и ЕВН. Преди това е правен ПУП на терена, има пътна връзка. Започнахме строителството миналата година, след което излезе окончателният договор... С кого ли не разговаряхме, но цената не падна драстично. След което намерихме фирма, която проектира и поставя фотоволтаици и всъщност системата е вече монтирана, с указание от гл. архитект да внесем изменение по време на строителството по чл. 154 от ЗУТ, състоящо се в нова ел част (цял проект) и конструктивно становище, че тежестта на панелите няма да повреди покрива. Внесохми ги, но после от общината ни извикаха на среща с представител на ЕВН, който твърди, че НАЧИН НЯМА да си въведем къщата в експлоатация после. Нямало да ни издадат становище, въпреки че изтеглих документ от техният официален сайт, касаещ общите им условия за присъединяване и има следният текст:
.
.
А до колкото се отнася до системата, вече е изградена. Панели на покрива 3 KW, 4 бр. акумулатори по 200 Ah, холандски инвертор и интегрирано бензиново агрегатче. Всичко излезе около 20 000 лв. Другите оферти, които искахме на разни фирми не бяха по различни като цена + - 2000 лв.
А тази система как се въвежда в експлоатация :?
След като от общината (приемащия орган) не искат да издадат РП без становище от ЕВН това е проблем, произтичащ от РС.
Факт е, че РС е издадено по предварителен договор с ЕВН, който не сте спазили т.е. хързулнали сте ЕВН да ги използвате за издаване на РС пък после се отмятате от ПД и искате да ги игнорирате. Е как да ви издадат положетелно становище за РП без тяхно участие и против тяхна полза :? Или ще искате услуга от тях за това, че не спазвате договора :?
Аз поне не виждам как с този член 154 ще прескочите ЕВН и то при условие, че сте подписали предварителен договор с тях, който ви е послужил за издаване на РС.
Дори да ви подпишат от общината, ЕВН могат да оспорват в ДНСК и РП да бъде анулирано.
engineer - специалист
Нямало да ни издадат становище, въпреки че изтеглих документ от техният официален сайт, касаещ общите им условия за присъединяване и има следният текст:
чл. 14 ЕВН ЕС може да откаже снабдяване с електрическа енергия на даден обект в следните случаи:
1.............
2. ............
3. ...........
4.............
5. Не бъде постигнато съгласие между Клиента и ЕВН ЕС за условията на снабдяване; (Дали можем да се облегнем на това изречение?)
6. По разпореждане на компетентен орган ( ?!?! Кой е този орган ?!?!)

Ааааа вижте сега. Май сме хванали грешната пътека. Изглежда не съм се изказал достатъчно чисто по-горе.
При мен Общината, която е "издаващ орган" ми издаде РС на базата на Собствен енергоизточник. ЕРП изобщо не учавства. Към купчината от незнам-колко-документа прибавиха и Предварителния ми договор, който дори беше изтекъл, като дори и те се чудиха при тази ситуация за какво им е.
"Приемащият орган" също е общината. Като са дали РС със същия успех трябва да дадат и РП. ЕРП-то, във Ваши случай ЕВН, изобщо не учавства. Какви становища да ви дадат?
"Приемащият орган" като такъв трябва да гледа: Има ли ток? - Има. Енергоизточникът испълнен ли е по проект? -Да. Точка. Цитирам г-н Христо Христов, кмет на район Младост, Варна: "Ние сме тук да помагаме на хората, не да пречим", арх. Димитър Дилов (издаващ РС): "По принцип не може, но ще измислим как", Главен юрисконсулт Богданова: "Аааа как да не може?"
инж. К. Илиев,

Можете ли да ме насочите къде да открия тези становища на ЕВН, че даден обект може да бъде захранен от собствен енергоизточник?
Ми няма да намерите. Това е все едно да сключите договор с engineer, че той НЯМА да ви продаде череши, а Вие сами ще си ги произведете.
В ЗУТ обаче също няма да намерите. Нито в която и да е българска наредба. Но също така няма и да намерите, че не може. И моите адвокати точно на това стъпиха. Никой по никакъв начин не забранява обект от всякакво естество да се захранва от собствен източник. Органът няма никакво основание да се дърпа с РП без ЕРП-то да учавства с каквито и да е становища.
Всичко, което не е забранено Е РАЗРЕШЕНО!!!
С водата също е така. Дори ВиК вече не съгласуват проекти със собствен сондаж. Спестяваш едни 40лв (или колкото е в съответната община).

Offtopic: Mиналия месец се занимавах с едни енергосистеми на една голяма организация. Оказа се че според действащите правила дори летище може да се захрани със собствен енергоизточник. И няма сила която да те спре.
чет юли 04, 2019 8:50 amengineer написа:
Нямало да ни издадат становище, въпреки че изтеглих документ от техният официален сайт, касаещ общите им условия за присъединяване и има следният текст:
чл. 14 ЕВН ЕС може да откаже снабдяване с електрическа енергия на даден обект в следните случаи:
1.............
2. ............
3. ...........
4.............
5. Не бъде постигнато съгласие между Клиента и ЕВН ЕС за условията на снабдяване; (Дали можем да се облегнем на това изречение?)
6. По разпореждане на компетентен орган ( ?!?! Кой е този орган ?!?!)

Ааааа вижте сега. Май сме хванали грешната пътека. Изглежда не съм се изказал достатъчно чисто по-горе.
При мен Общината, която е "издаващ орган" ми издаде РС на базата на Собствен енергоизточник. ЕРП изобщо не учавства. Към купчината от незнам-колко-документа прибавиха и Предварителния ми договор, който дори беше изтекъл, като дори и те се чудиха при тази ситуация за какво им е.
"Приемащият орган" също е общината. Като са дали РС със същия успех трябва да дадат и РП. ЕРП-то, във Ваши случай ЕВН, изобщо не учавства. Какви становища да ви дадат?
"Приемащият орган" като такъв трябва да гледа: Има ли ток? - Има. Енергоизточникът испълнен ли е по проект? -Да. Точка. Цитирам г-н Христо Христов, кмет на район Младост, Варна: "Ние сме тук да помагаме на хората, не да пречим", арх. Димитър Дилов: "По принцип не може, но ще измислим как", Главен юрисконсулт Богданова: "Аааа как да не може?"
инж. К. Илиев,

Можете ли да ме насочите къде да открия тези становища на ЕВН, че даден обект може да бъде захранен от собствен енергоизточник?
Ми няма да намерите. Това е все едно да сключите договор с engineer, че той НЯМА да ви продаде череши, а Вие сами ще си ги произведете.
В ЗУТ обаче също няма да намерите. Нито в която и да е българска наредба. Но също така няма и да намерите, че не може. И моите адвокати точно на това стъпиха. Никой по никакъв начин не забранява обект от всякакво естество да се захранва от собствен източник. Органът няма никакво основание да се дърпа с РП без ЕРП-то да учавства с каквито и да е становища.
Всичко, което не е забранено Е РАЗРЕШЕНО!!!
С водата също е така. Дори ВиК вече не съгласуват проекти със собствен сондаж. Спестяваш едни 40лв (или колкото е в съответната община).

Offtopic: Mиналия месец се занимавах с едни енергосистеми на една голяма организация. Оказа се че според действащите правила дори летище може да се захрани със собствен енергоизточник. И няма сила която да те спре.
Здравейте,

Моля ви, дайте ми координати на вашите адвокати! От тук нататък да поемат те, щом вече веднъж са се сблъсквали с подобен казус. Благодаря предварително!
engineer - специалист
Дано модераторите не го броят като реклама
ей за тази къща става дума
https://myperfecthome.bg/projects/%d1%8 ... %bd%d0%b0/
чет юли 04, 2019 9:25 amengineer написа:
Дано модераторите не го броят като реклама
ей за тази къща става дума
https://myperfecthome.bg/projects/%d1%8 ... %bd%d0%b0/
Чудесна е. Ето и нашата: http://proekti.jilishta.com/acadp_listi ... -gr-varna/
С разликата, че не е сглобаяема, а монолитна, но използвахме дизайна.

Все пак, може ли координати на адвокатите ви?
engineer - специалист
https://econ.bg/%D0%90%D0%B4%D0%B2%D0%B ... 06278.html


а това високото помещение успявате ли да го стоплите?
чет юли 04, 2019 9:46 amengineer написа:
https://econ.bg/%D0%90%D0%B4%D0%B2%D0%B ... 06278.html


а това високото помещение успявате ли да го стоплите?
Не сме я завършили все още, надяваме се живот и здраве догодина да се нанесем. Отоплението ще ни бъде с котел на пелети и радиатори из къщата. Обмисляме да сложим по-големи радиатори във високото помещение, което ще бъде всекидневна.

Благодаря за информацията за адвоката. Само с един ли работихте или с кантора?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Въпрос за автономно захранване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: