Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
С 2 леви - специалист
Схемата с BA1404 не е стабилизана с кварц! 38kHz е за пилоттона за стереото. Всъщност, нета е голям и схеми има колкото искаш.
:partyman:
sstefanov - майстор
BA1404, или подобни има във всеки FM трансмитер. Но са SMD.
thebugger - специалист
Ааа да, не се бях сетил за пилотната честота. Аз на скоро разбрах за тях и то по случайност при АМ (25Hz). Но иначе да това е проблема, или са SMD или не може да се намери. Аз се чудя, продават се професионални станции от 1W до 15W в китайските сайтове ама ми се струват доста скъпи. По 100лв една 1W (или 5W). Аз за 2лв купувам мощният транзистор и за още 5-10лв другите елементи :Д Попринцип гледах Верониката http://www.electroschematics.com/5/vero ... ansmitter/ ама схемата е доста голяма и ако тръгна да я правя на унивесална платка паразитните ефекти ще и е*ат мамата, а платка за нея не мога да намеря в бг. Търсенето продължава :Д
С 2 леви - специалист
Вземи си един трансмитер за кола, тури му едно стъпало клас С и П-филтър, настроена антена, примерно 5/8 ламбда или слимджим и си не просто в джаза, ами ... в басииджаза ;)
Само да не носим портАкали и сигари в панделата

Изображение
thebugger - специалист
Аз опитвах нещо подобно обаче не можах да намеря изхода на FM трансмитера за кола. Може и пак да пробвам. Трябва да си поръчам някакъв LC метър, с който да настройвам изходните филтри, защото просто е така да си играя на сляпо е като да да търсиш игла в купа сено. Аз иначе ако имах такъв уред щеше да е много лесно всичко.
FM STEREO - специалист
Почти в всеки трансмитер изхода е убозначен с ANT,всички трансмитери използват масата за антена,така че лесно може да се ориентираш,аз на моя чрез опипване с кабелче открих че когато допра до определено място сигнала се вдига и се появява слаба хармоница което е указание за това че си намерил изхода.
С 2 леви - специалист
@FM STEREO
Спри да пишеш глупости! МОЛЯ!!!
С 2 леви - специалист
thebugger написа:
Аз опитвах нещо подобно обаче не можах да намеря изхода на FM трансмитера за кола...
Ко речи?!? ...
:prayer: :toimonster: :?: :axe: :partyman:
Отказвам се!
FM STEREO - специалист
С 2 леви написа:
@FM STEREO
Спри да пишеш глупости! МОЛЯ!!!
Кое е глупост,колега,всички трансмитери за коли използуват минуса,масата за антена?
thebugger - специалист
Масата за антена винаги е минус, виж друго е ако е балансирана линия.

Тема "Експеримент с Лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: