Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
B747 - помощник
Здравейте,
Имам сушилня Miele Novotronic T495C (не съм сигурен, че в случая марката има значение, но може и да греша) втора употреба, рециклирана и с гаранция.Имам я от седмица-при първото сушене, работеше 2 часа, което ми се стори много, второто сушене беше точно 3 часа, което вече ме потресе окончателно.Никога до сега не съм имал сушилня, но четейки по форумите и коментирайки с познати, при тях такива дълги процеси няма, дори и при програмиране на най-сух режим.
Държа да отбележа, че прането беше центруфугирано и в определените килограми, а именно 5 кг.Имаше 3 хавлиени кърпи, няколко тениски, няколко чифта чорапи и боксери, чаршаф и малко кухненски малки кърпи, т.е. не е нещо, което би изисквално прекалено дългата работа на уреда.
Та въпросът ми е, защо сушилнята според вас работи толкова дълго и каква би могла да бъде причината?
Благодаря.
Последна промяна от B747 на ср мар 09, 2016 11:10 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На каква програма сушите?
B747 - помощник
Амииии, суша на програма, след която дрехите са за прибиране в гардероб, така се казва и прогрмата "гардероб +".Има една програма, която е "напълно сухо", честно, аз разлика между двете не виждам, но си представям ако пусна на напълно сухо, сигурно 2 дена ще работи :)
Преди малко ми казаха, че е възможно пералнята ми да не работи на нужите обороти, но изобщо нямам идея на какви обороти рабмоти тя.Със сигурност знам, че няма регулатор на оборотите, старо Gorenje, е.И няма идея как мога да разбера на какви обороти работи, опитах да проверя в нета, няма инфо за нея, по-точно за RPM-те.
todortv - майстор
B747 написа:
..... втора употреба, рециклирана и с гаранция.......
Отвори я отзад, извади въздуховодите към вентилатора и ще видиш колко килограма мъх има там.
Също и филтъра на вратата.
Те затова са я изхвърлили работеща. Мислиш ли., че този от когото си я купил ,
е пробвал с дрехи. :?
moimoimoi - майстор
според мен си е нормално да суши 3 часа
на моята най дългата програма е 2:58часа следващата е 2:18 часа
аз я ползвам на тази 2:18 но ако дрехите са по мокри след оставане на 0:30 часа започва да удължава времето за работа
в смисъл на дисплея показва 0:30 но реално може да отнеме още 1 час
случвало ми се е и да работи по 4-4:30 часа, сама си преценява
по отделената вода в резервоара може да се прецени колко мокри са били дрехите
при мен на всеки час работа се отделя по 1 литър вода,нормално от една сушилня се отделя 3-3.5 литра,но ми се е случвало и да напълни резервоара,който е около 7 литра
Последна промяна от moimoimoi на ср мар 09, 2016 11:20 am, променено общо 1 път.
B747 - помощник
todortv написа:
B747 написа:
..... втора употреба, рециклирана и с гаранция.......
Отвори я отзад, извади въздуховодите към вентилатора и ще видиш колко килограма мъх има там.
Също и филтъра на вратата.
Те затова са я изхвърлили работеща. Мислиш ли., че този от когото си я купил ,
е пробвал с дрехи. :?
Филтъра на вратата и този в уплътнението на вратата, го чистя след всяко позлване, за този отзад не знам да има, още по-малко какво му е положението.
Ще ти бъда благодарен, ако дадеш малко повече инфо, какво преставлява и къде е, може и снимка или линк, за видя и да добия представа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
B747 написа:
Амииии, суша на програма, след която дрехите са за прибиране в гардероб, така се казва и прогрмата "гардероб +".Има една програма, която е "напълно сухо", честно, аз разлика между двете не виждам, но си представям ако пусна на напълно сухо, сигурно 2 дена ще работи :)
Преди малко ми казаха, че е възможно пералнята ми да не работи на нужите обороти, но изобщо нямам идея на какви обороти рабмоти тя.Със сигурност знам, че няма регулатор на оборотите, старо Gorenje, е.И няма идея как мога да разбера на какви обороти работи, опитах да проверя в нета, няма инфо за нея, по-точно за RPM-те.
За пералня ли говорим или за сушилня?

Сушилнята си има различни програми. Почистваш филтрите и пускаш последователно на две различни програми, едната два пъти и си вадиш изводите
Ако си я сложил на пълно изсъхване с ниска температура е логично да суши по-дълго време
Филтъра на врата се чисти след всяко сушене!
B747 - помощник
n_a написа:
B747 написа:
Амииии, суша на програма, след която дрехите са за прибиране в гардероб, така се казва и прогрмата "гардероб +".Има една програма, която е "напълно сухо", честно, аз разлика между двете не виждам, но си представям ако пусна на напълно сухо, сигурно 2 дена ще работи :)
Преди малко ми казаха, че е възможно пералнята ми да не работи на нужите обороти, но изобщо нямам идея на какви обороти рабмоти тя.Със сигурност знам, че няма регулатор на оборотите, старо Gorenje, е.И няма идея как мога да разбера на какви обороти работи, опитах да проверя в нета, няма инфо за нея, по-точно за RPM-те.
За пералня ли говорим или за сушилня?

Сушилнята си има различни програми. Почистваш филтрите и пускаш последователно на две различни програми, едната два пъти и си вадиш изводите
Ако си я сложил на пълно изсъхване с ниска температура е логично да суши по-дълго време
Филтъра на врата се чисти след всяко сушене!
За филтрите ми е ясно, чистят се винаги.За сушилня иде реч през цялото време.
Сега ме подсещаш, че има копче , което накоето пише "по-ниска темп" и то беше натиснато, възможно и това да е причината, при следващото пране ще опитам без него.
Последна промяна от B747 на ср мар 09, 2016 11:31 am, променено общо 1 път.
B747 - помощник
С цел да добиете представа, това е почти като моята сушилня, няма електроника, няма дисплеи, всичко е механично.

Прикачен файл

miele_dry_cc1.jpg
miele_dry_cc1.jpg (37.65 KиБ) Видяна 11095 пъти

Тема "Времетарене на цикъла на сушене на сушилня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: