Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
И винаги можеш да я спреш, да отвориш, да си пипнеш дрехите и да извадиш някои...
B747 - помощник
n_a написа:
И винаги можеш да я спреш, да отвориш, да си пипнеш дрехите и да извадиш някои...
Чудесно, и аз това мсилих по едно време, но тук идва другият ми въпрос.Ако я отворя, независимо дали ще извадя или не дрехи, след затварянето отново, цикълът на сушене продължава ли от там до където е стигнал или започва отначало?
Лаишки въпрос, но както каза, това е първият ми контакт с подобен уред.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Би трябвало да продължи
Но след една тъпа италианска пералня, нищо не може да ме учуди
nikolovvd - майстор
B747 написа:
Филтъра на вратата и този в уплътнението на вратата, го чистя след всяко позлване, за този отзад не знам да има, още по-малко какво му е положението.
Много правилно!
Предишната ни сушилня беше същата, но след няколко проблема я закарах на "майстор" и я оставих/забравих там. Сега сме с нова AEG и най-дългата програма е 2часа и 58 минути. Единственото което не споменаваш е състоянието на кондензатора. Това е една метална конструкция, през която в едната посока минава студения външен въздух, а от другата топлият влажен въздух, който излиза от барабана. Той също трябва да се чисти или поне ревизира веднъж в седмицата. Там често се пълни с мъх от дрехите, а като изсъхне се образуват налепи, които намаляват ефективността му.
Ако времето е по-топло, то температурата на входящия въздух е по-висока и това също намалява ефективността на уреда, респективно увеличава времето на сушене.
Ако пералнята е стара, то оборотите на центрофугиране не са повече от 400-500 в минута, което е недостатъчно. За да се пусне сушилнята на по-кратка програма, трябва дрехите да са минали поне на 800-1000 оборота в пералнята. Някой перални разполагат с 1600 оборота, но това не е добре за някой по-деликатни тъкани.

Между другото много внимавай да не ти падне прозрачната капачка на крушката в барабана на сушилнята. Стане ли дупка влагата влиза вътре и първо гърми една писта на платката на четирите бутона. Ако това стане много ще се измъчиш докато я отвориш. Иначе сушилнята ти е много ремонтопригодна. Предния панел се отваря като вратичка и всичките чарколяци са пред теб. По време на работа няма да можеш да я отвориш, защото има електрическа ключалка на вратичката, която няма да ти позволи това. Ако стане горе описаната авария няма отваряне без разглобяване.
Имаме Миеле сушилня ,дори по стар модел от твоята ,всичко е механично, времето за сущене е около 3 часа на първото деление на програматора.
Казвам на първото деление понеже на моята пише на Финландски или Норвежки и не разбирам нищо.
От тази зима се сдобихме с нова пералня от тази марка и аз бях изненадан, че на 40* цикъла е 3 часа с центрофуга.
B747 - помощник
nikolovvd написа:
B747 написа:
Филтъра на вратата и този в уплътнението на вратата, го чистя след всяко позлване, за този отзад не знам да има, още по-малко какво му е положението.
Много правилно!
Предишната ни сушилня беше същата, но след няколко проблема я закарах на "майстор" и я оставих/забравих там. Сега сме с нова AEG и най-дългата програма е 2часа и 58 минути. Единственото което не споменаваш е състоянието на кондензатора. Това е една метална конструкция, през която в едната посока минава студения външен въздух, а от другата топлият влажен въздух, който излиза от барабана. Той също трябва да се чисти или поне ревизира веднъж в седмицата. Там често се пълни с мъх от дрехите, а като изсъхне се образуват налепи, които намаляват ефективността му.
Ако времето е по-топло, то температурата на входящия въздух е по-висока и това също намалява ефективността на уреда, респективно увеличава времето на сушене.
Ако пералнята е стара, то оборотите на центрофугиране не са повече от 400-500 в минута, което е недостатъчно. За да се пусне сушилнята на по-кратка програма, трябва дрехите да са минали поне на 800-1000 оборота в пералнята. Някой перални разполагат с 1600 оборота, но това не е добре за някой по-деликатни тъкани.

Между другото много внимавай да не ти падне прозрачната капачка на крушката в барабана на сушилнята. Стане ли дупка влагата влиза вътре и първо гърми една писта на платката на четирите бутона. Ако това стане много ще се измъчиш докато я отвориш. Иначе сушилнята ти е много ремонтопригодна. Предния панел се отваря като вратичка и всичките чарколяци са пред теб. По време на работа няма да можеш да я отвориш, защото има електрическа ключалка на вратичката, която няма да ти позволи това. Ако стане горе описаната авария няма отваряне без разглобяване.
Сега, ако те разбирам правилно относно този кондензатор,мисля, че той работи нормално, защото в долната част на сушилнята, от едната страна духа студен(хладен) въздух, а от другата горещ и то доста силно духа.Съдейки по това, предполагам, че въпросният кондензатор работи добре.Да не забравяме, че сушилнята е сервизирана и рециклирана, има и гаранция, така, че мисля,ч е тези неща са проверени.Не се сещам за кой филтър говориш да се чисти вендъж седмично, при мен има един на вратата и един в нишата на варата, които се чистят с всяко позване.Има още един, който се чисти на около 100 цикъла, ако иманещшо друга, казвай къде е и какво е, че да го чистя или сменям.
Относно пералнята, май ще се окажеш прав, че е около 400-600 оборота, което се оказва доста недостатъчно за сушилнята.
B747 - помощник
n_a написа:
Би трябвало да продължи
Но след една тъпа италианска пералня, нищо не може да ме учуди
ХАхаха, ясно.
Благодаря ти.
nikolovvd - майстор
Не филтър, а кондензатора трябва да се проверява и да се промива с вода от полепнали боклуци.
Естествено зависи от натоварването на сушилнята.
B747 - помощник
nikolovvd написа:
Не филтър, а кондензатора трябва да се проверява и да се промива с вода от полепнали боклуци.
Естествено зависи от натоварването на сушилнята.
Този кондензатор, ако прилича на радиатор,който се вади и се мие под течаща вода, сешам се кое нещо е това, той се мие на 100 цикъла, и аз го мих, преди за я включа за първи път.
moimoimoi - майстор
:drinkers: пресушавам я за 5 минути
Последна промяна от moimoimoi на ср мар 09, 2016 6:34 pm, променено общо 1 път.

Тема "Времетарене на цикъла на сушене на сушилня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: