• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
thebugger - специалист
Да елементарна е, ама в спецификациите вади голяма стабилност в много различни условия.
shotik - майстор
Бях предложил замяна , но авторът на темата не се появява да пише и решението за замяна отпада ! Аз си намерих подобен стабилизиран токоизправител .
Последна промяна от shotik на пет апр 15, 2016 11:06 am, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
thebugger написа:
Най лесно ще му е ако си купи един индуктивен поялник, за 10лв и му вземе трафа.
Бе как не се умори да ръсиш глупости. Имаш ли идея в какъв режим работят трансформаторите им?
thebugger - специалист
Да, режим на късо съединение. И какво от това, нали ти доставя 100W?
ESPACE - майстор
Това пирографирането не е като запояването на два крака на елемент и почивка след това!
thebugger - специалист
Да така е, но работя с този поялник по час и после му трябва 10-15 мин да изстине. Моята човка е адски дебела, ако се направи с по тънък проводник не е нужно да държиш спусъка толкова дълго. Задържаш за 3-4 секунди и после пирографираш 15сек примерно и пак го пускаш. Да не говорим че може съвсем просто да се направи с реле за таймер. Тамън след половин един час работа ще имаш 10-15мин почивка да огледаш детайлите. В началото ми беше трудно да му свикна ама след няколко запоени схеми, свикваш и си знаеш как да работиш с него. Казвам само колко много варианти има, за домашнен пирограф. Най стария и все пак най използвания си е със траф но в режим на натоварване, не на късо. Но можеш и на късо да го направиш и със прав ток и от акумулатор и със тиристор и в общи линии както си искаш, резултат винаги ще получиш. Но иначе най добре си е да кара най простото, към което вече се е ориентирал. Да прави замяна на трафа и това е.
hidrazin - майстор
thebugger написа:
Да така е, но работя с този поялник по час и после му трябва 10-15 мин да изстине. Моята човка е адски дебела, ако се направи с по тънък проводник не е нужно да държиш спусъка толкова дълго. Задържаш за 3-4 секунди и после пирографираш 15сек примерно и пак го пускаш. Да не говорим че може съвсем просто да се направи с реле за таймер. Тамън след половин един час работа ще имаш 10-15мин почивка да огледаш детайлите.
Ясно - пирограф си виждал само на картинка.
Индукционните поялници заминаха в историята.
Честно казано не се сещам за какво бих използвал днешно време подобен туч?


Ти му викаш "Недй ела" ама то "Пак ела".
:partyman:
FM STEREO - специалист
Абе тая тема стана историческа :lol: :lol: :lol:
DundyTheCroc - майстор
Нормално, човек, който явно не е рисувал с пирограф се опитва да ни убеди как да си направим такъв и как да го ползваме :)
thebugger - специалист
Не, рисувал съм, даже имам някъде във вкъщи, но му изгоря кантала преди години и не съм се занимавал да го оправям. Просто казвам че желание има ли, можеш с подръчни материали по всякакъв начин да си направиш каквото искаш. Много пъти при липса на материали съм правил схеми, които даже работят по добре от колкото с истинските материали и компоненти хааха. Важното е да знаеш какво, кога и как да го замениш, за да ти се получат нещата успешно. Евристичното мислене помага.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Трансформатор за Пирограф : Помогнете" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: