Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
POCOMAX - специалист
Здравейте... наскоро ми идваха от ВИК да ми мерят водомера и се оказа, че не работи - и са ми писали кубици отгоре доста - к'во да правя отидох и платих!...

Сега искат от мен да сменя водомера до края на месеца...

По принцип живея в 2-етажна къща + приземен етаж. В приземния етаж имам търговско помещение, което е на нивото на мазата.
В момента водомеа ЗА етаж 1 и етаж 2 се намира в МАЗАТА, а водомера за магазина си е в магазина.
Водомера в мазата е в НИША/ШАХТА и тръбите тръгват от магазина(не знам точно къде... на поглед от там идват) през "бивша" междинна вратичка, КОЯТО е зазидана. Въпросната стеничка(която е с размери 1х1.50 см смятам да изкъртя за да разгледам тръбите.

Въпроса е следния:
Мога ли да прехвърля водомера за етаж 1 и 2(който в момента се намира в мазата) ВЪВ магазина, СЛЕД КАТО тръбите така или иначе тръгват от там - поне на пръв поглед.

И ПО-ВАЖНОТО: Трябва ли водомера ОТНОВО да е в някаква шахта? След като, така или иначе, ще се намира във вътрешно помещение, а не на двора или на улицата.
Знам, че шахтите/нишите/дупките за водомерите се правят по ДВЕ причини - едната е да не замръзва водата, а другата ако стане авария/наводнение да се излее водата в нишата. Имайте предвид, ЧЕ тръбата, която тръгва от магазина към шахтата в мазата(която не е изолирана по никакъв начин) СА на ЕДИН МЕТЪР от пода на мазата и САМО един дребен участък от тая дълга тръба влиза във въпросната шахта - там са спирателните кранове и водомера. Ако идеята на шахтата е водата да не замръзва, то, НЯМА ЛИ да замръзне в тръбите ПРЕДИ и СЛЕД шахтата, които са разположени на такава височина.

След като водомера, ще е в магазина, има ли смисъл да се копае дупка? или може да си остане на стената - примерно на метър и половина височина със спирателни кранове - един преди и един след...

Моля кажете, какво да правя... на 23 години съм и не съм се занимавал с ВИК досега.

Благодаря предварително!

Извинявам се ако пиша разбъркано... пиша на 1 дъх
POCOMAX - специалист
Въпроса синтезирано е:

Има ли нужда водомер да се постави в шахта след като ще се намира в затворено помещение, а не на улица или двор?
hidrazin - майстор
И на колко волта ти е водомера и колко ток харчи? :shock:
:partyman:
POCOMAX - специалист
hidrazin написа:
И на колко волта ти е водомера и колко ток харчи? :shock:
:partyman:
Здравей, Хидразин!

Да не съм объркал форума?
POCOMAX - специалист
Щях да кажа Честит празник... ама викам да не почвам на въпреки...
POCOMAX - специалист
ООООО, объркал съм темата... оф малеЙ!

Ще кажеш, че съм празнувал и съм пийнал малко повече, а не съм :D
POCOMAX - специалист
Админе, много се извинявам - по погрешка съм ударил темата в Електротехника... моля да се затвори темата или ако може да се прехвърли в подходящия форум...
nikolov333 - майстор
:lol: :lol: Трудна работа.. По-принцип всичко може, но понеже няма да го сменяш ти, най-добре ще ти отговорят как е правилно, майсторите които ще го монтират. Принципно е добре да е някъде, извън магазина ти, понеже ако го дадеш под наем, може да е неудобно за отчитане.

Тема "Въпрос за ВИК - вомомер и шахта!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: