Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,търся съвет какъв трансформатор да използувам за да повдигна напрежението на 3*220в.Входното ми напрежение 3*175в.Използувал съм 4кв асинхронен двигател 1400об/мин.Когато вкл.халогенна лампа от 500в/напрежението ми пада до 125в. :?
moimoimoi - майстор
ако товара ще е константа като стойност може с трифазен латер https://vikiwat.com/reguliruem-avtotran ... 2-6KN.html
а оборотите спадат ли като включи прожектора

а може и с стабилизатор на напрежение
https://vikiwat.com/stabilizatori.html
https://vikiwat.com/AC-AC-stabilizator- ... vc3-9.html

ама ми се струва че с този генератор трудно ще захраниш нещо трифазно
Hoвoceлckи - майстор
Развърташ ли до 1500 оборота. С какви кондензатори си правил проби? Очаквай да иззгори крушката в някой момент. Аз изгорих три изоставих експериментите. В един момент престана да се самовъзбужда ...
Успех!
Здр.първият ми опит беше с 3 фазен кондензатор 3*10мф 15кВа,вторият ми опит беше с 100мФ 450В а сега рандемана е по добър при 50мф 450В.при оборотите съм малко зле 850-935об/мин треба да догоня синронните 1500об/мин.,другият проблем е под вкл.товар системата не отдава напрежение.Засега сим по средата на пътя продължавам да дерзая. :goodman:
Hoвoceлckи - майстор
Само да не се откажеш като мен :!:
Трябва да докараш оборотите. Така и да сложиш трансформатор, най-много да изгори - ще му пуснеш 25Hz ... За пробите развъртай с друг такъв двигател на ток, после ще си докарваш с предавки оборотите ...
ktamen - специалист
Може ли да ми обясните къв е тоя генератор, кво го върти и изобщо каква е целта на занятието.
Hoвoceлckи - майстор
Ти от къде започна да четеш тази тема?
неотрино написа:
Използувал съм 4кв асинхронен двигател 1400об/мин.
Какво значение има с какво ще го развърта? Може и с педали, крачно. Целта е да произведе електричество, което ще ползва за нещо (в зависимост колко ток ще може да се тегли). Целта е да го докара до стабилни 230V.
ktamen - специалист
Ами от първия пост я започнах. Още не ми е ясно ква е целта на занятието. И ще бачка ли тая чудесия, как става възбуждането? Що не използва синхронен генератор?
Аз също смятам да използвам асинхронен генератор, но ми се струва, че моята цел е твърде различна от тази на автора.
Струва ми се че мога да съм полезен на автора, но трябва да знам какво аджеба се опитва да направи?
Hoвoceлckи - майстор
Не виждам как ще си полезен след като питаш как става възбуждането :wink:
Ще си позволя да ти отговоря и на въпроса защо не използва синхронен Няма такъв в наличност. Закупуването нито му е по джоба, нито му е жизнено нужен. Въпросният асинхронен просто го има в налиност и няма за какво друго да го използва. Основната идея на гимнастиката е експеримент. Ако се окаже успешен, все ще му се намери приложение.
Разбира се, възможно е и да греша. Моля за извинение ако е така :)

Тема "Помощ за самоделен асинхронен генератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: