Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolovvd - майстор
Ама човека ще пробива дупка в стената и кабела ще минава отвътрешната страна на стената, а не по фасадата. :)
hidrazin - майстор
Това няма никакво значение.
:partyman:
Nimi - специалист
POCOMAX интересни очаквания имаш от комплектите за видеонаблюдение :?

Външни херметични камери с микрофони?!?! Ми.. май не съм срещал до сега. Няма и особен смисъл от тях... ма ти си знаеш.
Това за вентилатора захранван от едното USB си го избий от главата. Има вентилатори на 12В - използвай такъв. Или на 220В.

Пък очакването да има крепежни елементи в комплекта искрено ме развесели :lol:
POCOMAX - специалист
hidrazin написа:
nikolovvd написа:
За мълниите не се притеснявай. Ако ти изгорят камерите, сигурно вече няма да има какво да охряняват. :-D
Цъ, не е точно така. При мен от мълния заминаха две камери и част от компа дето записва.
От компа замина DVR платката, видеокартата и едната памет. Плюс още някои работи за няма и 1000 лева.:-D
Къщата си е още жива и здрава.
:partyman:
Мда и аз това четох, и за това писах...

Между другото и намен са ми горели 2 пати LAN карта, 2-3 сплитера за интернет кабела... знам, че щом кабел виси на фасадата, и да е спрян уреда, захранван с този кабел, ПАК може да изгърми...

Да се надяваме да не стане така... че ме малко пари хвърлих и ще хвърля за този "лукс"... начи 400+ лв за DVR и камерите, 150 за HD, 40 за един стар монитор + кабели от OLX, че искам малко мониторче, а имам само големи... искам и UPS да си взема по-нататък... абе към 1000лв ще излезе всичко...

А между другото пуснах си един кабел, както казахте, директно от навеса ми... отрязах единия кабел и го свързах с другия - станаха общо 35 метра, а другото парче си остана 5 метра - достатъчно ми е... всичко работи добре! Дори камерите си виждат ПЕРФЕКТНО на угаснати лампи!!!, без осветление... и излизат едни много червени лампичоци като окото на САУРОН... и много заплашително :D, въпреки, че камерите сами по себе си са едни дребосъциии... аз на картинка като гледах, си помислих, че са стабилки, а те някви джудженца, почти събирам 2 в 1 ръка... но пък снимат добре!

Айде като сглобя цялата конфигурация ще пратя снимки!... ще има и още въпроси от моя страна, предполагам...

Поздрави!
POCOMAX - специалист
Nimi написа:
POCOMAX интересни очаквания имаш от комплектите за видеонаблюдение :?

Външни херметични камери с микрофони?!?! Ми.. май не съм срещал до сега. Няма и особен смисъл от тях... ма ти си знаеш.
Това за вентилатора захранван от едното USB си го избий от главата. Има вентилатори на 12В - използвай такъв. Или на 220В.

Пък очакването да има крепежни елементи в комплекта искрено ме развесели :lol:
Между другото, НЕ СЕ ВЕСЕЛИ... ЩОТ' намерих една торба най-отдолу със дюбели с винтове, скоби и подобни крепежни елемент... ЗА ЖАЛОСТ, купих си специално скоби и дюбели от местния дилър :D, и вече ги бях монтира... ама ще си влязат в употреба и оригиналните :)

"POCOMAX интересни очаквания имаш от комплектите за видеонаблюдение"

Какво да очаквам, човек... за пръв път се занимавам с такова нещо... просто виждам, ЧЕ:
1. има 4 камери QIHAN оригинални...
2. В комплект с оригинален DVR QIHAN...
3. DVR-a има 4 жака за Video input ... И... И... И... 4 жака за AUDIO(АУДИ.. Уу)... нормално е да се замисля...
... и пак повтарям, не съм се занимавал НИКОГА с подобни неща...

Много ти е саркастичен коментара...

Благодаря ти, че ми даде насока за вентилатора, май ще те послушам!...

... Аз НАЙШ ли какво реших?... няма да е USB вентилаторче, няма да е 12В вентилаторче, няма да е 220В вентилаторче... СМЯТАМ ДА ВГРАДЯ КЛИМАТИК В ШКАФА да е по-сигурно, че знае ли човек :D ай със сарказма.
POCOMAX - специалист
nikolovvd написа:
Ама човека ще пробива дупка в стената и кабела ще минава отвътрешната страна на стената, а не по фасадата. :)
И за така мислех... ама май ще си ги сложа по фасадата за всички камери... то само кабела за навеса ми е 35 метра и си върви по стеаната на двора и си влиза през терасата към DVR-a... ЩОМ кабела на ЕДНА камера ще е навън... какво значение има дали и другите няма да са навън - а другите са на разстояние 1-2 метра по фасадата, докато стигнат до DVR-a...
ivailokrustev - специалист
Аз имам къщичка в едно малко селце. Нямам никакви съседи близо до вкъщи, а си ходя там само през уикенда. Дълго мислих как да я охранявам, през главата ми минаха различни опции, но накрая си взех от kassabasystems.com 2K - HD система с две камери. Наблюдавам всичко през телефона, така че мога да бъда спокоен по всяко едно време.
tanq222 - специалист
По селата много обичат да крадат. В моето село има голям проблем с кражбите, ужас е.
valentino76bs - майстор
ivailokrustev написа:
Аз имам къщичка в едно малко селце. Нямам никакви съседи близо до вкъщи, а си ходя там само през уикенда. Дълго мислих как да я охранявам, през главата ми минаха различни опции, но накрая си взех от kassabasystems.com 2K - HD система с две камери. Наблюдавам всичко през телефона, така че мога да бъда спокоен по всяко едно време.
Интернета какъв е?
Аз лично минах метър как се казва с тези камери и си поръчах Фалшива видео камера DUMMY IR http://yay.bg/%D0%A4%D0%B0%D0%BB%D1%88% ... 0-DUMMY-IR
Според мен доста си заслужава, напълно идентична е с истинска камера , дори мига с червен цвят и е на батерии. Хитър трик да ти спести малко пари :lol: :lol:

Тема "Идеи за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: