Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
Наивността е едно от скъпите неща, но щом можеш да си го позволиш, никой не може да ти пречи да вярваш в такава камера, че ще ти спести пари :-D
Nimi - специалист
Точно мигащия светодиод е явен знак, че е фалшива! От далече обявяваш на джамбазите да не и обръщат внимание :lol:
vencislava.hristova - помощник
Или я прави както трябва системата за видеонаблюдение, или изобщо не се захващай. Евтините камери не вършат никаква работа - хвърлени пари на вятъра. Цените на хубавите камери с добро нощно виждане започват от 150 лв. нагоре. Вкъщи също ни се наложи да инсталираме камера поради няколкото кражби на скъпи велосипеди. Взехме си този mini DVR комплект и сме много доволни, има и детектор за движение. Оказа се, че въпросният субект е съседче от малцинствата. В нашия случай не сме викали полиция, но предполагам, че полицаите няма да помогнат особено - не съм чувала досега да са помагали в подобни ситуации :lol:
plamen6703 - майстор
vencislava.hristova написа:
Или я прави както трябва системата за видеонаблюдение, или изобщо не се захващай. Евтините камери не вършат никаква работа - хвърлени пари на вятъра. Цените на хубавите камери с добро нощно виждане започват от 150 лв. нагоре. Вкъщи също ни се наложи да инсталираме камера поради няколкото кражби на скъпи велосипеди. Взехме си този mini DVR комплект и сме много доволни, има и детектор за движение. Оказа се, че въпросният субект е съседче от малцинствата. В нашия случай не сме викали полиция, но предполагам, че полицаите няма да помогнат особено - не съм чувала досега да са помагали в подобни ситуации :lol:
Предлагаш му да си вземе точно това, за което казваш, че са пари хвърлени на вятъра :wink: Цените на хубавите камери нямат нищо общо с тази "мандавошка", която сте си взели.
Система за видеонаблюдение се избира с помощта на професионалист, който разбира от такъв вид техника. Не всеки, който е закупил и монтирал нещо в жилището си може да дава съвети относно качество и ефективност на системи за видеонаблюдение!
hidrazin - майстор
+1
Закупеното е пълен тaшaк.
Същото важи и за другите продукти на посочената "фирма".
:partyman:
Nimi - специалист
+2

Въх.. сега загледах "комплекта" и се задавих от снях.

Една екшън камера ще свърши в пъти по-добра работа..
nikolovvd - майстор
Е, нали са си свършили работа - разбрали са кой е крадеца.
За качествено видео наблюдение трябват поне 3 пъти по толкова, а в блоковете едно от най-трудните неща е събирането на пари, без значение дали е за чистачка, заключване на входната врата или видео наблюдение. :-D
BlackBox - специалист
4/8 канален HD TVI DVR + 720p 1.3Mpx камери Hikvision.
Един доста разумен избор за оборудване за видеонаблюдение. Работи прилично за парите си.
4 канален DVR с твърд диск около 1TB е 250лв, камерите са по 70лв/броя.
nikolov333 - майстор
Я да питам и аз за съвет за IP камера за видеонаблюдение, понеже имам едно китайче с горе-долу добри характеристики и картина и съм нагласил един NAS на ASUS да записва от нея..обаче не съм сигурен софтуера му дали ще записва от нея. Та ако не стане да предложите нещо "читаво" от поддържаните модели, за външни и вътрешни условия, което да се намира у нас и имате наблюдения как работи..? https://www.asustor.com/service/ipcam?id=ipcam

Прикачен файл

20170727_134236.jpg

Прикачен файл

20170727_134721.jpg

Прикачен файл

20170727_134342.jpg

Прикачен файл

20170727_134328.jpg
Nimi - специалист
На NAS съм си играл само с Hikvision DS-2CD2120F-I

NAS-а не беше ASUS a Synology. Но гледам камерата я има в списъка.

NVR е по-евтин ако трябва да купуваш NAS за целта. Ако ще го ползваш и по предназначение е съвсем друго.

Тема "Идеи за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: