Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kuger - майстор
Така не бива, казва се проблема!
felice - специалист
Прав си - той си ми каза човекът, ама...
Доколкото разбрах, просто хлабави връзки и някъде из бойлера, и моето мостче на контакта преди пералнята не е било както трябва, ако съм запомнил правилно. Не гледах; не че ако бях, щеше да има особена разлика :lol:
Токът в контактите, където изчезна, се върна - проводниците на махнатия от мен прекъсвач отидоха на друг, моят действително не е бил читав.
kuger - майстор
Е, отърва се тъщата :-D
Радвам се за решения проблем.
moimoimoi - майстор
1-крушките гърмят защото напрежението е 244 волта,отделно качеството на самите крушки е.....
2-за тока на пералнята и мивката: на самия контакт занулителните пластини бяха разчекнати и не допираха пластините на щепсела, мостче за зануляване имаше но и то ми се стори че не е стабилно вързано,но около контакта на пералнята вече всичко е наред.
3-в ел.таблото единия предпазител който бе демонтиран наистина не работеше и се наложи да му прехвърлим кабела към друг предпазител.
бойлера си беше занулен правилно и там проблеми няма.
Единствено бих препоръчал на Марин/автора/ да си намери един предпазител като неговия модел за да се сложи в таблото и пак всеки кабел да си е на отделен предпазител.
kozl - майстор
Всъщност защо гърмят крушките :?
Предполагам от налягане в балона получено при късо суединение и химична реакция причинена от волтовата дъга. Как обаче става късото съединение :?
И все пак около мен гърмящите крушки са рядкост и приемам, че причината е консруктивна и е заложена в производството.
kuger - майстор
За мен причините са:
1. Лошо качество на изработката
2. Завишено напрежение и малко съпротивление на спиралата в студено състояние
3. Съвпадане на максимума на фазата с момента на включване /имам един руски сензорен ключ, пуск и стоп, а при задържане регулира силата на светене. Та той ми гърмеше лампите за норматив/

Тема "Гърмящи крушки, липса на ток на единия бушон и ток от чешмата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: