• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kamikadzzze - напреднал
Здравейте,
Препрвям си инсталацията за осветление на 12 волта прав ток, за LED осветление.
Всичко добре, но се оказа, че в банята ще е много трудно да направя 12 волта (най малкото не откривам подходящ вентилатор ...) та се чудя следното, ако само там оставя 220 волта променлив ток, то нулата от 220 волта може ли да се свърже към в 12 волтовата нула излизаща от трансформатора? Дали няма да има оттечки които да прецакат трансформатора, или пък нулат си е нула и си е директно свтрзана с 220 волтова която ВЛИЗА в трансформатора?
При желание ще направя схема, че май не е 100% ясно.
Nimi - специалист
Ако е истински трансформатор нямаш проблеми с обединяването на "нулата".
Ако си мислиш за електронен.. не бих го направил.
fox_vt - майстор
Боже боже #-o 4ти юли наближава.
shadow__01 - майстор
kamikadzzze написа:
....Дали няма да има оттечки които да прецакат трансформатора, или пък нулат си е нула и си е директно свързана с 220 волтова която ВЛИЗА в трансформатора?
Щом питаш за изправено напрежение значи ще използваш електронен трансформатор. При компютрите минуса на захранването е свързан със корпусът на кутията, която е заземена/занулена. При твоя случай и аз не бих рискувал.
Щом ще слагаш лунички значи имаш окачен таван? Значи, че ще можеш спокойно да си прекараш нови кабели от луничка до луничка за новата 12V линия.
torbalan - Дървен философ
Без схема е трудно да ти се отговори. Може да може, а може и фойерверки да има...

Защо изобщо ще свързваш 12 волта с 220 волта?

Ако искаш да ползваш старите кабели - Там, където ще свържеш 12те волта го прекъсни и фазата и нулата... Банята не я закачай и готово...
kamikadzzze - напреднал
Благодаря на отзовалите се!
За да уточня ето набързо скалъпена схема: https://drive.google.com/open?id=0B0Tlj ... GRBaThjWm8
червеното е 220 волта променлив ток +
черния кабел 220 волта променлив ток -
зеления 12 волта прав ток за луничките +
син - 12 волта прав ток -

проблема е, че дебелия син кабел го има, и ми е много трудно да го срежа, или дори дорстигна и разпозная кои е точно. Та питанката е ще ми изгори ли трансформаторчето? Такова е транспофрматорчето: http://www.ledneonbg.eu/product/322/zah ... -100w.html в случай че някой има идея директно от такива.
hidrazin - майстор
Това даже и не си го помисляй.
:partyman:
sstefanov - майстор
Каква е целта на цялото упражнение?
Има достатъчно LED лампи на 230V.
kamikadzzze - напреднал
Добре, значи или оставам без вентилатор, или търся вентилатор за баня на 12 волта прав ток ... Има ли такова животно изобщо?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Нула на 12v DC към нула на 220v AC?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: