Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
djpatzo написа:
... забравих да ти покажа нещо...
И защо продължаваш да се правиш на интересен?
Едва ли ще намериш проект, част електрическа където да е пусната нула до ключ за осветление.
Просто никой проектант не залага китайщините от твоя линк.
Ако някой е бил предвидлив и си е направил инсталацията с гофре, ще си пусне нула ако му се наложи.
Но практиката показва че хората си правят жилище, мажат, боядисват и накрая се хващат за главата.
Първо сервираш оная глупост за двете нули, после се сърдиш все едно са ти изяли десерта...
Та в бъдеще първо мисли какво пишеш. Има и бутон "промени".
:partyman:
djpatzo - специалист
hidrazin написа:
djpatzo написа:
... забравих да ти покажа нещо...
И защо продължаваш да се правиш на интересен?
Едва ли ще намериш проект, част електрическа където да е пусната нула до ключ за осветление.
Просто никой проектант не залага китайщините от твоя линк.
Ако някой е бил предвидлив и си е направил инсталацията с гофре, ще си пусне нула ако му се наложи.
Но практиката показва че хората си правят жилище, мажат, боядисват и накрая се хващат за главата.
Първо сервираш оная глупост за двете нули, после се сърдиш все едно са ти изяли десерта...
Та в бъдеще първо мисли какво пишеш. Има и бутон "промени".
:partyman:
Явно повечето правите проекти в стари апартаменти и къщи, където всеки замазва, шпаклова, а аз лично съм правил на хора, които търсят автоматизация и се налагат такива пускания. Т.е. се променят стандартите, към нестандартното. Не се заяждам, просто ме доядя, че се използват нарицателни, които никога аз самия не бих използвал! По форумите, много клавиатурни нинджи има, а действителността е съвсем различна. Да сложим точка на този спор!
iliya_i - майстор
Тук с димера и безжичния ключ сте извън предмета на въпроса на автора на темата. Той пита не за електронен, а за сериен механичен ключ.

Предложиха му вече 2 варианта:
1) сериен ключ, а допълнителният проводник го изолира.
2) два ключа в една конзола, всеки от които се захранва отделно.

Kozl: никога не е излишно, като се прави ел. инсталацията да се пускат 3 проводника от разкл. кутия към ключа, както и 3 проводника от разкл. кутия към осв. тяло. Защото при правенето на инсталацията е лесно, а ако в последствие решиш да промениш нешо (напр. да сложеш димер или сериен ключ за да разделиш осветлението на 2 степени), а нямаш излишен проводник мисията става невъзможна. Като ти остане излишен проводник е лесно да го изолираш и завреш някъде. Но ако в последствие решиш да променяш нещо уж дребно? Но изолираният несвързан проводник не е нито нула, нито фаза!
Фазите са две защото едната минава през един предпазител а другата през друг ... просто са разделени два кръга на осветление с отделни предпазители. Но се оправих аз ... намерих един шнайдер в едно магазинче точно такъв и за 3 лв го взех ... разбира се беше втора употреба но това няма значение :)
mika - специалист
Legrand Niloe сериен.

Тема "Ключ за осветление с две входящи фази" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: