• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 33
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Avas_co - майстор
Той човека по-горе много добре го е казал, къде ще му излезне края, ако само се занимаваш да сменяш разни боклуци, кой ти пази касови бележки...
Преди няма два месеца взех някакъв лед прожектор от Вики Ват, че бях на зор и сгъна, и сега какво- трябва да си търся фактурата от счетоводителя ...
Та в момента си карам с едни класически халогенни прожектори, които ми изпаднаха от някъде, и без това да не го плащам аз тоя ток :? :lol: .
Antonii - майстор
Това с пазенето на касовите бележки, като казва един познат - нито леб искат нито ток арчат. Та какъв е проблема да се пазят.
Аз лично пазя документа за покупката на дадена вещ докато съществува физически при мен. Понякога това улеснява продажбата и вдига дори цената.
kozl - майстор
В Конрад ме предупредиха и опаковката да пазя и да връщам дефектните с касова бележка и кутия.
VLADO66 - майстор
Касовите бележки ги снимайте,защото мастилото на термохартията изчезва.
mir4oto - специалист
Ей, начи голямо врякане за тези ламби, особено едно старо митологично (разбирай форумно) чудовище и в тази тема не пропуска да покаже заядливият си нрав.

Как пък един не каза нещо от сорта "купих си диоди направих си осветление". А?! Аз май го казах! :-)
Лед лампите имат един основен недостатък и той е, че трептят. Отначало и аз не си сменях лампите (до преди 2 години)карах, а с обикновени и халоген. Но, като направих малко сметки и измервания на потреблението на кръговете където е осветлението реших, че парите са си наистина доста на годишна база. За това си поръчах диоди драйвери и .... нещо много важно в случая - токоизправител. След който трепкане - няма. С две думи - добре забравено старо решение. Може би все още в някое заведение или хол са останали осветления с лунички и траф на 12 волта.
jordanvass - майстор
Искаш да кажеш от стар трансформатор да направиш изправител ли? От доста години насам се продават изключително електронни трансформатори за 12 волтови лунички. Продавач-консултантите дори те гледат учудено, като попиташ за старите железни индукционни трансформатори. А на електронен трансформатор ще ти е малко трудничко с обикновен грец да му изправиш напрежението, след като е с няколко десетки килохерца честота. Пък и тези трансформатори имат доста висок праг за минимално натоварване, който лед лампите трудно биха достигнали. Така че идеята ти е добра, но само ако намериш някой архивен железен трансформатор. Трудна работа.
kozl - майстор
mir4oto написа:
Как пък един не каза нещо от сорта "купих си диоди направих си осветление". А?! Аз май го казах! :-)
Лед лампите имат един основен недостатък и той е, че трептят. Отначало и аз не си сменях лампите (до преди 2 години)карах, а с обикновени и халоген. Но, като направих малко сметки и измервания на потреблението на кръговете където е осветлението реших, че парите са си наистина доста на годишна база. За това си поръчах диоди драйвери и .... нещо много важно в случая - токоизправител. След който трепкане - няма. С две думи - добре забравено старо решение. Може би все още в някое заведение или хол са останали осветления с лунички и траф на 12 волта.
Ми то си има тема за направи си LED осветление. Как па един не писа само по темата, в която се вмъкна :?
Па като почнат и реплики от сорта "ни в клин, ни в ръкав" и темата се е осрала :shock:
DMN - майстор
mir4oto написа:
Лед лампите имат един основен недостатък и той е, че трептят.
За трептенето си прав. Но я си спомни как видимо трептяха телевизорите с кинескоп и как трептят луминисцентните лампи с дросел, така че трептенето го е имало и още го има не само в лед лампите за осветление. Ако имаш телевизор, лаптоп, монитор с лед подсветки - те също си трептят, но с по-висока честота(невидимо за нашето око), защото при тях осветеността се регулира с ШИМ. Измервал съм честоти от 120 до 300 херца за различните екрани, така че ако избегнеш трептенето в лампите, то го имаш в изброените неща по-горе, няма отърване :) , а понякога взирането в тези монитори или телевизори е доста по-продължително време .
В една тема преди време бях показал снимки на осцилограми, правени по начина, който е описан от колегата по-горе с фотодиода, ето една за пример на екрана на лаптопа ми, трепти с 200 херца:
Прикачен файл:
2016-05-04_215405.jpg
2016-05-04_215405.jpg (106.07 KиБ) Видяна 1500 пъти
Няма трептене само когато осветеността на монитора/телевизора е на 100%.
FM STEREO - специалист
Това за лед телевизорите не е вярно,имам лед телевизор и нищо не трепти!
mir4oto - специалист
Мойте монитори и телевизори са минимум на 80% осветеност, за да не трептят. А осветлението няма нужда да се намалява със ШИМ, има си определени санитарни изисквания колко трябва да е вкъщи, работното място и за различните дейности. Основните параметри са трепкането, светлинен поток и цветната температура. Но, иначе обикновените лампи са най-комфортните, след тях са качествените диодни, тези на Филипс са ЛЕД РГБ, което е най-доброто решение според мен.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 33

Тема "LED лампа V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: