• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
infomar
Брех да му се не види - сега се загледах в тази тема и се усетих, че само от тази фирма пазарувам осветителни тела и др.

От над 3 години ползвам техни ЛЕД прожектори на 10 и 20 вата, датчици за движение и затъмнение... до момента нямам никакви проблеми.. Не ми правят впечатление на премигващи или да топлят като печки. Работят си и ми вършат работа. Като ви чета какво пишете се замислям за в бъдеще. Тези дни закупих още 3 броя, ще пиша как се държат.

Изображение

То си пише на стоката, че е китайска... ама на другите може да е от западната част на Китай :lol:
toolegittoquit - майстор
infomar написа:
Брех да му се не види - сега се загледах в тази тема и се усетих, че само от тази фирма пазарувам осветителни тела и др.
Взех 10 лампи. От тях 2 са дали фира поради прегряване, а от тях изтича нещо мазно като силикона от термопроводимата паста. Тестови период - 2 години.
infomar
toolegittoquit написа:
infomar написа:
Брех да му се не види - сега се загледах в тази тема и се усетих, че само от тази фирма пазарувам осветителни тела и др.
Взех 10 лампи. От тях 2 са дали фира поради прегряване, а от тях изтича нещо мазно като силикона от термопроводимата паста. Тестови период - 2 години.
Тези които ползвам идват с гаранция 2 години и ако дадат фира в този период разбира се ще ги върна.... Старите минаха гаранцията, за новите ще следя.
Не знам, с крушките стана както с маслата за леките коли - уж оригинални, а от един варел ги вадят всички... само етикетите им различни. :?
hidrazin - майстор
Току що взех за проба една китайска ОоооСРАМ А75 Classic за 5,60 кинта...
11,5W 4000K Ra-80
На първо четене свети малко по-студено като за 4000К ... но може и така да ми се струва. :?
:partyman:
MamaMy - майстор
Аз купих 20 броя от китайските Осрами само, че 9,5 ватови класик А60 по 2,99лв. Студено бели 6500К и светят прилично. Взех и две от дневно белите, но много ми жълтеят. На фона на крушка с нажежаема жичка изглеждат по-жълти. Отделно, че последните години живея и работя повече на луминесцентна светлина с тръби и вече свикнах да ми е светло. Ще видим колко ще изкарат. Да изкарат поне колкото двете икономични които свалих. Светят от 2010 година. 11 вата 6400К. Марката е LB Light със спирална тръба. Оставам ги в пенсия като резерва.
kozl - майстор
kozl написа:
Колко да са трайни тези матрици :?
Матрицата или драйвера, ту би или кое по-дъго ще държи :?
Още една светодиодна матрица сдаде. Започна да мъжди и помръкна. Сега качих отремонтирания от 28 стр. А пресно повредения е отремонтиран и остава в резерв.
TiratroN - специалист
Странно ,но аз си мислех, че V-TAC са Български. Може би продавача ми го е насадил, по някакъв начин с обясненията си - че им е представител и бла,бла бла, вече нямам спомен за това.

Тия дни обмислям как да заменя всички жични крушки в LED . Купих няколко с различни ватове, защото имам лош опит с китайските (които всъщност си имат добър алуминиев охладител и светодиодите им са върху алуминиева подложка и са големи и кръгли , а не малки квадратни).
Китаеца продава лампа 7 вата , която свети като 40 ватова жична, което ми е доста слабо.

И така за пробата купих няколко лампи 12W, 9W, 5.5W . 2700 и 4000 келвина .
Какви са ми наблюденията:
4000к 5.5W в банята прави сенки, свети мижаво, слабо, хилаво, рехаво. Светлината е с ниска плътност.
4000к 5.5W в стаята прилича на обикновена жична лампа. 2700к свети жълтакаво .

Мощните 12W, 9W в стая, направо ме побъркват - главата ми се надува като стоя.Все едно имам високо кръвно.
Обаче 9W 2700k сложена в голям хол е добре. Даже и 12W ,но 2700к.

В кухнята 2700к жълтее, дразни. 4000к е добре.

Изобщо... дневната светлиина (4000к) за голяма стая свети някак си странно - рехава светлина, все едно си в огромна стая с висок таван и си светиш със свещ. И не е причината във мощността. Е колко мощна да туря ? 20 W ли? Да не може да я погледнеш. И без друго от тия жичните купувам само матирани, че инак като си затворя очите виждам само жички.
Криво ляво успях да разбера кое ми харесва - 5.5W е достатъчно за стая. За баня даже по-слаби ватове, че инак се чувствам ,че съм под прожектори.

Обобщение: всичко е на проба. Зависи от предметите в стаята, от цвета на стените, от височината на лампата...
lov - майстор
kozl написа:
kozl написа:
Колко да са трайни тези матрици :?
Матрицата или драйвера, ту би или кое по-дъго ще държи :?
Още една светодиодна матрица сдаде. Започна да мъжди и помръкна. Сега качих отремонтирания от 28 стр. А пресно повредения е отремонтиран и остава в резерв.
Изцедени са и матриците сдават багажа. Отделно цвъкната малко термо паста и никакво притискане към радиатора. Да не говорим че самия той, корпуса де не е достатъчен. И това което ми замина почнах да слагам една степен по слаби драйвери. И отворих останалите та ги притегнах. За сега нямам грижа вече 5=6 година.
Ползвам Ви Так крушка 7W 4 години и 9 месеца. Ползва се постоянно с многократни включвания и изключвания, което съм чувал, че не е добре, но все пак не мисля да слугувам на крушка. Скоро потърсих пак крушка Ви Так, но от магазина, в който пазарувам, ми казаха, че вече не работят с тази фирма, защото им е писнало да подменят изгорели крушки. Прави ми впечатление, че моята крушка е доста тежка, а сегашните са леки като крушка с нажежаема жичка.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема "LED лампа V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: