• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 33
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sinfon - специалист
plamen6703 написа:
За "стъкленото стъкло" всико е ясно, освен ако не е ясно...
Plamen, нарочно написах "стъклено стъкло". Можех да напиша, че има плафони с плексигласов горен капак, а има със стъклен капак, но дали нямаше да излезе прекалено много писане?
Мисля, че много ясно си аргументирах мнението и дадох примери за фалшивите крушки. Това е причината да спра да купувам обикновени. Не стига, че издържат малко, а и са откровено долнопробни като качество вече. Не знам защо си тръгнал с личностните нападки. Вземи ми прочети пак предното мнение. И ми кажи нещо невярно, което съм написал.
И за теб специално - "стъкло" в народната реч се нарича на всеки прозрачен капак. Така както всяка тресчотка е "гедоре", дори да е "елора".
Стига с тия педерастии, вместо да коментирате мнение, да коментирате автор. Ако си несъгласен с нещо, което съм писал за обикновените крушки, ще ти пратя с доставка за твоя сметка чисто нови 10 крушки по 100W, които са дефектни още от опаковката.
Предвид грозната личностна нападка относно квалификация - аз съм квалифициран да работя с тока. А ти такъв ли си, че си тръгнал да ми даваш менторски наставления или си поредния квартален майстор-убиец? Като един друг в тоя форум, който не знаеше как се свързва бушон?
nbr написа:
LED лампи имам, но стандартните балони не влизат в тези осветителни тела. Питанката ми беше конкретно за тези дали да очаквам нещо по различно предвид формата и производителя им.
Аз си ги представям като да имат 2 платки на кръст с диоди. Евентуално една отгоре. Може да не светят толкова напред, колкото настрани. Иначе предвид производителя - Генеръл Електрик...може би ще са читави.
plamen6703 - майстор
Благодаря за вниманието, за мен това значи много, освен в случаите с теб, когато не значи нищо :lol: Когато прозрачният капак е стъклен е стъкло, когато прозрачният капак е от плексиглас е плексиглас. За едни като теб всяка тресчотка е гедоре, защото толкова им е акъла. За това има умни и не толкова умни хора, за това има и откровени кретени, за които логореята е начина ти на живот. По написаното си лични кой какъв е, а защо си такъв това не се наемам да гадая. Осра и тая тема, но давай Ханко, на такова място като не покажеш всико що умееш, за какво си майстор за какво живееш :lol: :lol: :lol:
sinfon - специалист
plamen6703 написа:
..
Темите ги осират тия като теб с кухите си коментари, където не коментират мнение, а личност и вадят изказвания от контекст.
Аз пак ти казвам - като не ми вярваш, за твоя сметка ще ти пратя 10 дефектни още от опаковката лампи по 100W.
Пазарът е залят от опасни боклуци. И ако качеството на VTAC е посредствено, поне не са опасни.
kozl - майстор
Те един 20 W у-Витаг отвътре:
Прикачен файл:
11032017188.jpg
Прикачен файл:
11032017189.jpg
Набедих драйвера, но драйвера свързан към кристалния блок изкарва 44 V, без да свети кристала. :?
Обаче на драйвера няма посочени напрежения. Според мен обаче в кристала е проблема. Как да съм сигурен?
Вероятно напрежението е като на този драйвер.
Изображение
moimoimoi - майстор
новите прожектори дето са с много диодчета самия драйвер е вграден в платката и не е отделен

щом изкарва напрежение значи драйвера е наред, на твоя драйвер пише че изходния ток е 0,6ампера и при 20вата това прави напрежение около 33-34волта по време на работа

ако един лед прожектор не свети аз го тествам като го включвам в контакта,ако се появят искрички,като от зареждане на кондензатор то райвера е наред и остава кристала/диода/ да е изгорял.
акопри включването нищо не става то определено драйвера е заминал и вероятно кристала/диода е здрав
ivan_v - специалист
kozl написа:
....драйвера свързан към кристалния блок изкарва 44 V, без да свети кристала. :?
Обаче на драйвера няма посочени напрежения. Според мен обаче в кристала е проблема. Как да съм сигурен?
....
Диодите са прекъснали. За подмяната си вземи по-мощен, например този
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.i3nXCi
Въпреки,че е 100W ( китайски) работи без проблем на 20W драйвер, без проблем нито за диодите нито за драйвера.
kozl - майстор
Купих нова матрица диоди 20 вата за към 8 лв. от Елимекса и ламбата (прожектора) светна. Направи ми впечатление, че без товар драйвера е осезателно звучен. С товара по се не чува. И купих драйвер за под 5 лева за 10 ватовия прожектор. Ще го светкам и него от интерес, защото за сега няма налично предназначение.
Колко да са трайни тези матрици :?
Матрицата или драйвера, ту би или кое по-дъго ще държи :?
hidrazin - майстор
По принцип диода държи повече от драйвера ако са правилно оразмерени и охладени.
:partyman:
batVenci - специалист
Точно оттам са проблемите, че не са правилно оразмерени и охладени...
MamaMy - майстор
Имам една диодна лампа от тия боклуци В-така на която са опукали всички диоди. "Драйвера" нарочно е в кавички е една платчица с грец и два кондензатора. Иначе платката с диодите е закрепена с две болчета на отливка от цам. Ще вия снимам както е разглобена и ще я сложа и на везната. Вие си знаете дали тежка или лека, но за мен е откровено китайско менте. :axe: :)
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 33

Тема "LED лампа V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: