• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
a_stoev - майстор
С една крушка не става. диаграмите им са скапани. Трябва полилей с няколко фасунки в различни посоки, като е най добре да имаш и добро отразяване от тавана. За стая 15кв трябват 4х7W. Едната стая е с 4 лунички всяка завъртяна в нейния си сектор и горе долу става.
V-tac действително не са от най-трайните. По едно време се бях оборудвал само с такива и доста си заминаха преди края на гаранцията, че ги сменят без въпроси, сменят ги, но си е занимавка.
torbalan - Дървен философ
batjoro написа:
... Прави ми впечатление, че моята крушка е доста тежка, а сегашните са леки като крушка с нажежаема жичка.
Майтапа си е майтап, ама един приятел разправя, че след като му изгорели няколко ЛЕД крушки, решил да попрочете из интернет...

След което - купил си кантарче. И с кантарчето по магазините. Когато попаднел на достатъчно тежка - купува я и я троши пред магазинера, за да я разгледа.

Та по тази схема си намерил крушки, от които е доволен... У дома преобладават от ИКЕА (за няколко години нямам изгоряла) и от Китай. Една имам от кварталното магазинче, което се оказа учудващо добре заредено, но тя е от скоро. След, като изгоря тази на Ви Так.
nikolov333 - майстор
Кантарчето е много важен показател... :supz:
zz_stefanov - майстор
nikolov333 написа:
Кантарчето е много важен показател... :supz:
Недей че ще почнат китайците да им слагат гипсов баласт за да тежат :lol:
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
Кантарчето е много важен показател... :supz:
Ай стига с фантастиката. От сигурно 15 години не е никакъв показател....
zz_stefanov написа:
Недей че ще почнат китайците да им слагат гипсов баласт за да тежат :lol:
+1 Или други "тежки" неща - примерно кварцов пясък че оловото скъпо ...... :lol:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RTD8exgMhCU[/youtube]
:partyman:
P.S. А Джик-Так винаги са били, са и ще си останат ... ташaк.
nikolov333 - майстор
Е то ясно, че не е гаранция.. по-скоро е първи признак. Той човека го е ползвал само за ориентир, какво да счупи за проверка на съдържанието.. :lol:
Между другото имам един немски баласт на ксеноните, който тежи доста повече от китайските (точно колко не съм го теглил :-D ), но вече 7 години работи на единия фар, а на другия смених вече 5 бр. леки.. :)
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
.... Между другото имам един немски баласт ....
Баласти, маласти, филтри, кондензОри ... всичко е мижи да те лажем ако не си наясно с производителя...
Примерно, компУтърно захранване с "PFC" - ама друг път...

Изображение
:partyman:
fox_vt - майстор
Наистина старите на ви так са тежки и алуминия стига до средата на крушката сегашните само пластмаса. Факт е че старите държаха повече но неоспорим факт е че светодиодите и на двете са надути на 150% най малко за да имат такова светоотдаване. 10 вата спокойно бие 100 вата лнж но за сметка на температурата. Скоро купих една такава на друг производител със радиатор отвсякъде и ребра ,отворена навътре. Но светлината е слаба. Почти съм сигурен че светодиодите и ще изкарат часовете които им дават. Просто когато се целят пари китайците са факири.
zz_stefanov - майстор
VT-1828 7W , масивен алуминиев радиатор, захлюпен от тънка топло непроводяща пластмаса. Разтопили се гнездата на винтчетата, влошило се още повече охлаждането и гръмнал единия диод. Предпазител не е падал. :)

Прикачен файл

IMG_20180603_094800.jpg
dim_dimov - напреднал
Един въпрос купих си от алито 10 бр. такива лунички https://www.aliexpress.com/item/New-Arr ... 0.0.tiXRdo три от тях скапват много бързо батериите. Каква може да е причината, като не е от батериите? Благодаря.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема "LED лампа V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: