• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
GL78 - специалист
На село бе същото- инсталацията беше Белгийска или там как се казва, но на фаза и НУЛА на таблото в къщи имаше бушони. Не АП, а бушони! Спрял тока- ей сега ще го оправя! Ще го оправиш, но да не паднеш първо по гръб. Ами ако е изгорял бушона на НУЛАТА :-D . Това написах и за тъпия ключ! Нулата я връзвам където може
GL78 - специалист
valentino76bs написа:
GL78 написа:
Теси меси така ги захранват- през негодното ключе. През ключа минава САМО ФАЗАТА през двете паралелни групи на ключа ,а нулата си е там по корпуса и чака или АП, или ДТЗ. Как ще ми прекъсваш нулата [-X
Теси ,меси ги захранват хора дето хал хабер си нямат!Каква е тази констатация?А за нулата нищо не разбрах ...кой чака автобуса ли..? През двете паралелни групи ако прекараш фазата глимката ще светне в шестък,а тя е важен ориентир!
...не автобус. АП означава автоматичен предпазител, а ДТЗ-дефектно токова защита. Или се ебаваш, или нещо липсва.ПРЕЗ КЛЮЧА АЗ НУЛА НЕ ПРЕКАРВАМ!
valentino76bs - майстор
GL78 написа:
През ключа минава САМО ФАЗАТА през двете паралелни групи на ключа
Прикачен файл:
_bmp.jpg
_bmp.jpg (15.28 KиБ) Видяна 1175 пъти
GL78 - специалист
valentino76bs написа:
GL78 написа:
През ключа минава САМО ФАЗАТА през двете паралелни групи на ключа
Прикачен файл:
_bmp.jpg
Да, прав си, но да не светне през...някой. Писах, че на село електрическото табло беше с бушони на фаза и нула. Ясно е че през нулата минава тока освен ако звездният център не се е изместил малко, но това няма да е само твой проблем. Слагаш ново ключе, то грее.Ми не съм го измислил аз това ми то от ремонтите. Глимка-LED даже може да си вържеш да свети. И както написа човека, знам ли аз какво съм изключил при щракването на ключа :sad: . Другия вариант (това го писах някъде) е с контактор- чиста работа...
FM STEREO - специалист
Дечковци бегайте да си играете и не се занимавайте с токове! :partyman:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Бойлер 3kW на кабел 1.5 квадрата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: