• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
todor.lazarov - напреднал
todor.lazarov написа:
jordanvass написа:
LM317 е най-неикономичният начин за осигуряване на стабилно захранване на ШИМ контролера 494. Това е линеен стабилизатор, който превръща в безполезна топлина цялата разлика от 48 до 12 волта. Вярно, че при ниската консумация на 494 това при други условия не би било никакъв проблем. Но като знам какви драконовски мерки полагате да спестите всеки миливатчас, то подобно решение би било разхищение на електроенергия.
Светодиодът VD4 също ще ти харчи 10мА излишен ток, за да ти покаже, че захранване за 494 има. Това ти е излишен разход от 48V x 0,01А = 0,48W. То ако няма захранване, веднага ще стане ясно. :lol: По-добре го махнете или поне сложете някой по-икономичен на 1мА.
На самото състезание основно се използват traco power компоненти
Изображение


Иначе имам кит импулсен регулатор който е доста по икономичен и ще замени LM317 и работи до 63V така че за нас ще е добре и няма да сменям мотора и батерията който са на 48V

Леда може да се замени

Тука трябва да заменя и мосфета и някой параметри на платката R1 и С5 за да направя честотата 50 kHz, защото моторчето най-добре работи при тази честота.
Както и скоростта на развъртане на мотора (soft start) зависeща от стойностите на R2 и C6 за да е докарам до 1 секунда.

А най-добре е тези стойности да могат да се регулират може би с Тример потенциометър. Така ще стане още по-гъвкаво.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Трябва ми супер икономична свирка /клаксон/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: